Skip to main content

Giertych ministrem sprawiedliwości?

portret użytkownika witold k
polska_flaga01.jpg

Z taką prowokacją wystąpił Ten, którego Sąd Goja się nie ima.

No. Powiem; dobry ruch. Jędrzej byłby zadowolony. Maciej owszem.

Całe lata zwracam uwagę, że PC i PiS-owska głupota, naiwność, że poniewieranie każdego podejrzanego o to że Eurokołchoz, dokładniej Judeopolonia, może być niezadowolona, że ten czy tamten, zwłaszcza z Endecji, może mieć polityczny wpływ na III RP.

Tu mowa o elitach. Zdrada była głębsza - jednym ruchem epitetem Ekstrema, Oszołomy, Ciemnogród, Mohery usunięto - zepchnięto polski powszechny (katolicki) żywioł.

Odpowiedzialność polityczną za to składam na osobę p. Jarosława Kaczyńskiego.

Do meritum jednak.

Młody Giertych jest ochrzczony kropidłem niby jego moralność jest zgodna naturą, porządkiem Zachodnim. Ale. Zachód to nie Zachód to Masoneria. Roman raptus kopie i może kopać bo nie jest wstanie przyjąć, przełknąć tego co Go spotkało od PiS. Więcej. Odrzucony stał się marionetką... ślepym szczurem?

Jednak. Endecji należy się szacunek i słowo przepraszam. Od lat o tym mówię i piszę. Np. Pan Czarnek już dawno powinien podziękować panu Giertychowi za próbę reformy oświaty.

Mamy dobry czas. PiS podobno się reformuje. To dobry czas na deklaracje; odpartyjnienie, odkoteryjnienie; odejście od poniewierania, umniejszania każdego podejrzanego o samodzielność.

To oddzielny temat bardzo trudny, bolesny... Odsuwanie ludzi z powodów taktycznych przełożyło się na personalną toksyczność. Wystarczyła ordynacja większościowa, obowiązek wyborów i zmiana kolejności członkostwa w partii.

Wpierw idę do Sejmu, potem zapisuje się do partii która przedstawia ten program którym się do mandatu z wyboru dostałem. Moją aktywność steruje z aplikacji mój wyborca... Oddzielamy Administrację od Partii. Parlamentarzystę od urzędnika.

Ale. Naiwniacy pozwolili zapisać w konstytucji ordynację proporcjonalną; nikt do tej pory tego nie zmienił. Partia (samorządowa koteria) nie może być urzędem d/s zatrudnienia. To jest patologia, która niszczy kadrę. Tworzy króla szczurów...

witold k

30 czerwca 2022

5
Ocena: 5 (7 głosów)
Twoja ocena: Brak