Skip to main content

Trzymaj się z nami (ze mną) będziesz miał dobrze

portret użytkownika witold k
Zmartwychwstanie.jpg

Wskażę na początek odniesienie teologiczne, filozoficzne i nie podejmę go; nie rozpiszę na części. Warto by było, bo bez takiego szczególnie u nas chrześcijańskiego odniesienia nie można wyjść z pułapki.

Pominę uzależnienia jak nazywamy od polityki, czytaj warunkowego awansu za posłuszne realizacje partii politycznej. Tutaj podobnie. Bez jasnego przekazu politycznego celu, jakim jest fundamentalny, długoterminowy - pokoleniowy polityczny kierunek danej formacji; następuje pobłądzenie a następnie trwanie ku zadowoleniu politycznej konkurencji.

Będzie o podstawowej komórce państwa o rodzinie, a w istocie o jednostce. U nas o godności jednostki nie masońskiej a chrystusowej.

Przykład osoby – osoby dorosłej, czyli męża i ojca, dziadka. Zatem najbliższego hegemona, patriarchy, autorytetu z przekazania - z woli Pana, nie awansu społecznego (lewica) ani też przyrodzonych nieprawidłowo uformowanych cech.

Problem w prawidłowym rozpoznaniu sytuacji, jej wpływu na otoczenie – rodzinę i sprawa dekalogu - posłuszeństwa. Świadomych celów i współpracy. Zadanie niewykonalne, bez nadziei i permanentnej wewnętrznej ciągłej weryfikacji własnego i zbiorowego stosunku do sprawy w kontekście niewylania dziecka z kąpielą…

witold k

6 kwietnia 2021

5
Ocena: 5 (8 głosów)
Twoja ocena: Brak