Skip to main content

Czy PROM wart jest rzucenia mu koła ratunkowego

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Takie pytanie pojawiło się w naszej ankiecie. Ankieta pokazywała pomiędzy 50%. Raz niżej, raz wyżej. Ostatecznie zamknąłem ją już po wyborach winkiem 60 d0 40% na rzecz niepomagania PROM-owi. Nie dziwi nic, jak śpiewa artysta…

Ja jednak jestem gotów rzucić koło ratunkowe, bo wiele się wydarzyło.

 • Krzysztof Chojniak; po raz piąty z rzędu obronił swoją pozycję, z której chcieli Go usunąć chłopcy Waldemara Niewinnego. GDY chodzi o ten element rywalizacji piotrkowskich koterii, należy stwierdzić, że PROM wyszedł z rywalizacji obronną ręką ze szkodą dla Miasta jako wspólnoty.
 • Ostatecznie nie mądrość polityczna ekipy, a Ustawodawca zadbał o to, że Miasto nie zbankrutowało. Włączenie się w życie miasta politycznej dominującej siły w kraju formacji Zjednoczonej Prawicy u nas PiS w pierwszym rzędzie - może dać szanse tak na utrzymanie Mediateki jak i na państwowe programy produkcyjne.
 • Ostatni wynik wyborczy Krzysztofa Chojniaka pokazuje ponad wszelką wątpliwość, że piotrkowski patriotyczny, katolicki żywioł jest wierny pomimo wszystko. To strony zobowiązuje.
 • Mierność składów (merytoryczne zdolności uchwałodawcze - od zawsze) Rady Miejskiej. Jest to oczywiste, to świadoma polityka, jak wcześniej mówiłem, „maniutkomanii”. To ten element, prostej jak kłonica, mentalności drobnego opróżniacza rondelka p. Mariana Błaszczyńskiego sprowadził na nas przerośnięte ambicje. „Wyrodnych Dzieci III RP” – znaleźli swojego. W efekcie wychodzenia z matni PROM umocnił się do aparatu mocniejszego niż za czasów PZPR, czym wprowadził się do narożnika. Ostatnią kampanię robili urzędnicy...
 • Stan obecny do zmiany. Mamy aparat zarabiający dużo za dużo w stosunku do pozycji Miasta na rynku szans dla mieszkańców i upadające gałęzie miejskiej (komunalnej) gospodarki, co mówić o gospodarce prywatnej komercyjnej. Jedno wychodzi z drugiego. (Nie darmowe zupki, konta, garkuchnie, a wzajemne wymienianie się zyskiem). Do tego trzeba wrócić…
 • Za całkowite zawłaszczanie aktywności obywatelskiej przez aparat administracji jako forma umniejszania potencjalnej społecznej konkurencji odpowiada nie tylko koteria PROM, także niezdrowe formy konkurowania z aparatem.
 • Zmanipulowane całe środowiska np. religijne powinny być uwolnione, co odłoży się pozytywnie w energii i potencjale.
 • PROM jest w pułapce bez wyjścia. Należy mi podać pomocną dłoń.

  Nic nowego tym wpisem (zajawką dużo większych w ilości i jakości spraw) nie wniosłem. Mówię i piszę o tym od lat. Jednak trzeba rzeczy wskazać, aby można było zaleźć grunt – płaszczyznę do współpracy.

  witold k

  5 listopada 2018

 • 3.5
  Ocena: 3.5 (8 głosów)
  Twoja ocena: Brak