Skip to main content

Mateusz K

Dzień Wspólnoty "MAGIS"

portret użytkownika Mateusz K
01.10.2016 10:00
01.10.2016 15:00
MAGIS

Tegoroczny Dzień Wspólnoty "MAGIS" odbędzie się wyjątkowo w naszym mieście, Piotrkowie Trybunalskim, z okazji przypadającej w tym roku 10. rocznicy piotrkowskiej wspólnoty MAGIS.

MAGIS to Jezuickie Duszpasterstwo Młodzieżowe obecne w kilkunastu miastach w Polsce przy jezuickich placówkach w obu Polskich prowincjach Towarzystwa Jezusowego.

Bp Ireneusz Pękalski o globalnej adoracji

portret użytkownika Mateusz K
movie: 
See video

Lista chooyów

portret użytkownika Mateusz K

Komentarz Rafała A. Ziemkiewicza - felietonisty tygodnika "Do Rzeczy" zamieszczony na stronie internetowej tygodnika Lisickiego DORZECZY.PL ONLINE.

Nic dodać nic ująć.

A pod tym linkiem można znaleźć ową listę: link.

movie: 
See video

Hajdarowania ciąg dalszy

portret użytkownika Mateusz K
uwazamrzekoniec.jpg

Jak wiadomo w październiku zeszłego roku spółkę Presspublica, wydawcę m.in. dziennika "Rzeczpospolita" i tygodnika "Uważam Rze", którego pierwszy numer ukazał się 7 lutego 2011 i już w pierwszym miesiącu sprzedaży osiągnął trzecie miejsce w rankingu sprzedaży Związku Kontroli Dystrybucji Prasy wśród tygodników opinii, przejęła (początkowo posiadała 51% udziałów, aktualnie 100%) kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza spółka Gremi Media.

portret użytkownika Mateusz K

"Magis" dla rtm. Witolda Pileckiego

marsz.jpg

Obok takiego bohatera, jakim niewątpliwie jest rtm. Witold Pilecki, nie można przejść obojętnie... Dlatego też my, jezuicka wspólnota młodzieżowa "Magis", z okazji tegorocznego Marszu dla Rotmistrza podjęliśmy kilka działań ku pamięci rotmistrza.
Tydzień temu, 6.05.2011, w ramach naszych cotygodniowych spotkań, obejrzeliśmy film "Śmierć Rotmistrza Pileckiego", aby dowiedzieć się jeszcze więcej na jego temat, a dzisiaj będziemy razem ze wszystkimi na "Marszu dla Rotmistrza 2011".

animator "Magis"
Mateusz Kowalczyk

13 maja 2011

"Brzytwą po schematach" - Prawdopodobnie pierwsze rekolekcje na facebooku

portret użytkownika Mateusz K
28.11.2010
25.12.2010
brzytwa.jpg

To że portale społecznościowe cieszą się sporym zainteresowaniem Internautów chyba nikogo nie trzeba przekonywać. W tym roku młodzi jezuici: Marek Rosłoń SJ, Mariusz Gajewski SJ, Paweł Kowalski SJ postanowili w myśl zasady Ad Maiorem Dei Gloriam (Wszystko na większą chwałę Bożą) zorganizować rekolekcje adwentowe na facebooku: "Brzytwą po schematach - prawdopodobnie pierwsze rekolekcje na facebooku".

Hey i Przyjaciele - Moja I Twoja Nadzieja

portret użytkownika Mateusz K

Piosenka, która już na stałe związała się z powodzią, która nawiedziła Polsce w 1997.

...lata mijają, plany umocnień przeciwpowodziowych powstają, kolejne powodzie przychodzą i nic się nie zmienia...

...czyżby ta piosenka już na zawsze pozostanie aktualna czy może jednak urzeczywistnią się "odwieczne" plany umocnień wałów i innych rzeczy zmniejszających ryzyko zalania domów... czas pokaże...

...a póki co nadal aktualne wydają się być słowa Jana Kochanowskiego w pieśni o spustoszeniu Podola(V, ks.II), że Polak i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

movie: 
See video
Subskrybuj zawartość