Skip to main content

Druga w tym miesiącu Msza Św. Trydencka już w najbliższą sobotę 26.08.2017 roku

portret użytkownika Iwona
26.08.2017 19:00
26.08.2017 20:00

Ach co to był za ślub ... :). Po raz pierwszy od dziesięcioleci w Piotrkowie miała miejsce taka uroczystość. Dzisiaj w dobie coraz bardziej wydziwnionych ceremonii ślubnych, taki ślub musi szokować. Szokować swoją prostotą, powagą i podniosłym nastrojem. W nawiązaniu do mądrego i bardzo trafnego kazania, wygłoszonego podczas ceremonii, można powiedzieć, że w czasach małżeństw zawieranych "na pewien czas", taka ceremonia może niektórych odrzucać. Odrzucać dlatego, że w klasycznym rycie rzymskim odczuwa się powagę wypowiadanych słów. Jeśli ceremonie upstrzone są dziwactwami, byle było wesoło, kolorowo i żebyśmy się wszyscy dobrze bawili, słowa przysięgi giną w lawinie doznań, bodźców i uniesienia. Sobotnia uroczystość natomiast była uroczystością w pełnym tego słowa znaczeniu. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy planują w przyszłości ślub, aby wybrali właśnie tę formę przyjęcia sakramentu małżeństwa. Gwarantujemy, że poczujecie powagę chwili.

W tym miejscu chcieliśmy podziękować Państwu Młodym, że dali nam sposobność uczestniczenia w tej, jakby nie patrzeć prywatnej ceremonii. Dziękujemy ks. Pawłowi za piękną celebrację i wyjątkowe kazanie, ministrantom, za to, że wszystko poszło jak należy, organiście Łukaszowi za wspaniałą grę na organach (zwłaszcza wirtuozerskiego Mendelsona :) ) I wszystkim miłośnikom Tradycji katolickiej, którzy przybyli na tę uroczystość. Tymczasem kilka (niezbyt dobrej jakości, za co przepraszamy) zdjęć z ceremonii. Mamy nadzieję, że uda nam się niedługo pokazać większy fotoreportaż.
My tymczasem zapraszamy na nasza comiesięczną Mszę Świętą Trydencką, która w sierpniu wyjątkowo odbędzie się w czwartą sobotę, czyli 26 SIERPNIA (będzie to w uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej) tradycyjnie w piotrkowskiej FARZE, o godzinie 19:00. Przypominamy, że Msze Trydenckie w kościele św. Jakuba normalnie odbywają się w każdą 3 sobotę miesiąca o godzinie 19:00. O wszelkich zmianach będziemy zawsze informować na naszym profilu. Informacje oczywiście są także dostępne w kancelarii piotrkowskiej FARY. Wszystkich wiernych już teraz serdecznie zapraszamy!

Za: https://www.facebook.com/Msza-Trydencka-w-Piotrkowie-Trybunalskim-678342...

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak