Skip to main content

Kontrowersyjny i uczciwy!

Zbulwersowała mnie sprawa powołania w Sejmie RP, komisji do zbadania wszelkich powiązań związanych ze śmiercią śp. Krzysztofa Olewnika. Komisja będzie się składać - zgodnie z większością sejmową - z 7 posłów i ta liczba budzi moją wątpliwość, bo sprawa jest skomplikowana i ząb czasu spowodował pozacieranie faktów, ukrycie tego co trzeba, aby prawda nigdy nie ujrzała światła dziennego.

Ale najbardziej zdziwił mnie fakt, że posłowie PO, PSL, SLD wydali totalną wojnę przeciwko posłowi na Sejm RP panu Antoniemu Macierewiczowi, którego wytypowało do komisji Prawo i Sprawiedliwość. I co się zarzuca posłowi Ziemi Piotrkowskiej, który w ostatnich wyborach zdobył ponad 40 tysięcy głosów? Wielkie przestępstwo – kontrowersyjność! Zgodnie ze Słownikiem języka polskiego, człowiek kontrowersyjny, to taki, który ma inne zdanie na dany temat, posiada swój punkt widzenia. Dotychczas rodzina Olewników, również miała inne zdanie na temat śmierci Krzysztofa Olewnika niż organa ścigania okazało się, że to rodzina miała rację.

Dziś takim innym i kontrowersyjnym jest pan poseł Macierewicz, były Szef Kontrwywiadu i były Minister Spraw Wewnętrznych Rządu Polskiego w poprzednich latach.
Słyszałam również uzasadnienie Marszałka Sejmu z lewicy, że nie lubi posła Macierewicza, bo go przesłuchiwał, kiedy zostało zlikwidowane WSI. Czyż to nie śmieszny argument?

Poseł Macierewicz posiada ogromną wiedzę merytoryczną, którą może wykorzystać dla wydobycia prawdy na temat tej okrutnej śmierci. A może właśnie o to chodzi, aby mocodawcy zbrodni nigdy nie zostali odkryci i skazani? I pomyśleć, że w kraju wolnym, niepodległym, praworządnym większość sejmowa (PO, PSL i SLD) nie chce, aby poseł Macierewicz – człowiek uczciwy, prawy, kompetentny i prostolinijny zajmował się sprawą Krzysztofa Olewnika! A może przymiotniki, których użyłam wobec mojego kraju powinny być inne? Tego nie chcę, bo kocham mój kraj, choć w nim tyle „rachunków krzywd”, tyle głupoty i niesprawiedliwości.

Monika

17 lutego 2009

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Zamulone głowy

portret użytkownika witold k

Nie chodzi oto żeby cokolwiek wyjaśnić. Chodzi oto, aby przetrwać. Konkurenta wyrugować. Zwalić kolejny obowiązek. O pijar troszczyć się. Trwać, trwać... Właśnie minął dzień. O Boże jutro następny.

Rozesłałem link do tego arta po ważnych redakcjach.... i tyle. Przepadnie. Będzie Moda na Pana Macierewicza to np. TW Stokrotka temat weźmie a wolne media zrobią z tematu hit na całą Europę.... przez tydzień. Robić swoje jak śpiewa poeta. Robić nie asekurować. Oni robią. Mają swój czas. My też mieć będziemy.

Dziękuje Pani Moniko.

witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.