Skip to main content

Msza Święta w Sulejowie

portret użytkownika Zdzisław Para
12.04.2015 12:00
12.04.2015 15:00
MB_Katynska.jpg

W niedzielę 12 kwietnia 2015 r. o godz. 12.00 w kościele św. Floriana w Sulejowie zostanie uczczona 75 rocznica Zbrodni Katyńskiej i 5 rocznica Katastrofy Smoleńskiej.

Ksiądz Proboszcz informuje

W niedzielę 12 kwietnia wraz z całą Polską przeżywać będziemy w naszej parafii 75 rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 5 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. Zapraszamy na mszę św. o godz. 12.oo, podczas której odsłonimy w naszym kościele tablice epitafijne dedykowane ofiarom obydwu katastrof, zainstalujemy i poświęcimy urny z prochami z dołów śmierci z Katynia, Charkowa, Ostaszkowa, Miednoje, Bykowni i innych miejsc Golgoty Wschodu. Do udziału w uroczystości zapraszamy przedstawicieli władz samorządowych, szkolnictwa i organizacji patriotycznych, dzieci i młodzież naszych szkół, kombatantów i wszystkich, którym bliska jest pamięć historii i miłość do Ojczyzny. Jest naszym pragnieniem, by nasza świątynia była odtąd miejscem pamięci o poległych i pomordowanych na Wschodzie. Naszą obecnością oddajmy hołd wszystkim ofiarom tych tragedii.

W swoim imieniu także wszystkich organizatorów i współpracowników, zapraszam do nas, do Sulejowa w niedzielę na godzinę 12 do naszego kościoła.

5
Ocena: 5 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak