Skip to main content

Apel przedstawiciela Polonii

portret użytkownika Marek

Drodzy Rodacy OBUDŹCIE SIĘ! JĘZYK OJCZYSTY JEST W POTRZEBIE! (Janek Polonia)
31-03-2013 (odpowiedz)

APEL! - Drodzy Rodacy - OBUDŹCIE SIĘ! - JĘZYK OJCZYSTY JEST W POTRZEBIE! Nieprzychylne siły zamierzają NAS pozbawić jedynego programu Ojczystego, który się ostał w polskiej Telewizji Polonia - *Słownik polsko@polski * - - - *OJCZYZNĘ-POLSZCZYZNĘ* już nam zlikwidowano. Teraz szykują zamach na *Słownik polsko@polski*. Taką hiobową wieść nam dano na Święta Wielkiejnocy. Jest to zaiste - zła, katastrofalna, tragiczna, przerażająca wiadomość. - Jakby mało było nam, Polakom przeróżnej maści nieszczęść - dodano także i tę, jakże porażającą zapowiedź! *** Kto żyw - STAŃ w OBRONIE JĘZYKA OJCZYSTEGO! * * * * * Szanowny Panie Profesorze Janie Miodek - Narodowy Nauczycielu Języka Polskiego: - - - Gdy tak mówisz całym sobą, wprost nadziwić się nie można, że niuanse językowe - są w istocie bardzo proste. * * * * * - Drogi Profesorze - tuszę, wręcz jestem o tym przekonany, że Rodacy w Ojczyźnie miłej, a także i poza Jej granicami - STANĄ MUREM w obronie JĘZYKA OJCZYSTEGO. Język Ojczysty jest poza wszelkimi podziałami - NAJWYŻSZYM DOBREM RZECZYPOSPOLITEJ. Język Ojczysty - łączy WSZYSTKICH Polaków, bez względu na przekonania. Język Ojczysty - to SERCE Narodu i nie są to puste słowa, albowiem bez Jego kultywowania - Naród PRZESTAJE być Narodem, a w Jego miejsce się staje jedynie bliżej nie określonym wielojęzycznym ZLEPKIEM. * * * * * DRODZY Rodacy, PROSZĘ - APELUJĘ - WZNIEŚMY SIĘ PONAD PODZIAŁAMI - STAŃMY W OBRONIE JĘZYKA OJCZYSTEGO! Serdecznie pozdrawiam wszystkich Rodaków!

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak

Jak można

portret użytkownika Admin

Jak można zorientować się np.

Quote:

Polityka nawoływania przez Platformę Obywatelską do niepłacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego przynosi gorzkie owoce. Telewizja publiczna jest zmuszona do kolejny cięć (w poprzednim roku miała ponad 200 mln strat). Właśnie likwiduje kolejne programy – teraz zabrakło pieniędzy m.in. na program „Słownik polsko@polski” prowadzony przez profesora Jana Miodka.

„22 marca TVP Polonia poinformowała naszą redakcję o wstrzymania produkcji naszego programu już od 15 kwietnia br. »Słownik polsko@polski« nie będzie zatem produkowany ze względu na brak środków finansowych w TVP Polonia. Pismo interwencyjne w tej sprawie przesłaliśmy do Prezesa TVP Juliusza Brauna” – napisali twórcy audycji na jej profilu na Facebooku.

Jak wyjaśnia biuro prasowe Telewizji Polskiej, zmiany spowodowane są „szukaniem oszczędności w antenie z powodu drastycznego obniżenia wsparcia przez MSZ”. W tym roku dofinansowanie resortu na tworzenie programów w TVP Polonia zmniejszone zostaje z 11,3 mln zł do 2 mln zł. Biuro prasowe TVP informuje, że kanał TVP Polonia dalej będzie nadawać.

mamy do czynienia z próbą szantażu. Trzeba dać odpór. Zapewne są programy, których zdjęcie z anteny nie przyniesie szkód.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.