Skip to main content

"Na tym polega wasza hańba"

portret użytkownika Admin
A. Macierewicz

Antoni Macierewicz (PiS) zarzucił szefowi MSZ Radosławowi Sikorskiemu, że "pcha Polskę" do scenariusza wzorowanego na traktacie jałtańskim.

Macierewicz w debacie nad informacją rządu ws. przyszłości UE zarzucił Sikorskiemu, że ten w swoich wystąpieniach w Berlinie oraz w Brukseli posługiwał się "wzorem traktatu jałtańskiego". "To Jałtę pan przywołał jako przykład obecnych swoich decyzji. To Jałta ma być wzorem, do którego (...) pan nas pcha" - zwrócił się poseł PiS do szefa MSZ.

W odpowiedzi na słowa Macierewicza o Jałcie Sikorski tłumaczył, że posłużył się w jednej z wypowiedzi "figurą retoryczną pokazującą, że nie na wszystkie porozumienia państw trzecich Polska może mieć wpływ".

"Jak to jest, że faktycznie w sprawie polityki europejskiej dzisiaj zgadzam się z tym, co mówił Leszek Miller, były człowiek politbiura, a nie zgadzam się z tym, co mówił dzielny kiedyś człowiek, współzałożyciel KOR Antoni Macierewicz?" - pytał Sikorski.

Jak ocenił, to dlatego, że Miller "zrozumiał już, iż sojusze, jakie zawieraliśmy w czasie II wojny światowej, już niekoniecznie obowiązują i że wrogowie z tamtych czasów też niekoniecznie obowiązują". "Tylko dlatego, że Niemcy były naszym wrogiem 70 lat temu, nie znaczy, że są dzisiaj" - podkreślił Sikorski, dodając, że Berlin jest dziś naszym "traktatowym sojusznikiem".

W swoim wystąpieniu Macierewicz stwierdził ponadto, że rząd zyskał dzisiaj "wspaniałych sojuszników", czyli SLD i Ruch Palikota.

"Pan Leszek Miller, który jeszcze nie zdążył rozliczyć się z moskiewskiej pożyczki, już pragnie zapisać się do nowego państwa federacyjnego - za waszą pomocą. (...) Klub Palikota, który chciałby za wszelką cenę zalegalizować heroinę, chciałby także wesprzeć koalicję. (...) Moje gratulacje, powstaje formacja, która może liczyć na poklask, tylko jakiej Europy? (...) Co takiego się zdarzyło, jaką to wojnę Polska przegrała, żeby mieć taką Europę - charakteryzowaną przez byłych aparatczyków komunistycznych i ludzi, dla których legalizacja narkotyków jest głównym celem politycznym" - mówił polityk PiS.

Według Macierewicza, rząd przykłada rękę do niszczenia Unii Europejskiej wolnych państw i narodów, a także zgadza się na to, że "z każdego euro, które płynie do Polski z Unii Europejskiej, 85 centów wpływa do przedsiębiorstw, których stolicą jest Berlin". "Szermujecie nazwą UE na twór, który zniszczył Unię na naszych oczach. Bo te 24 państwa, które zgodziły się na unię fiskalną, przyjęły to zobowiązanie poza Unią Europejską. Unia Europejska jako mechanizm pozostała w istocie przy Wielkiej Brytanii" - mówił poseł PiS.

"Przyjmuję do wiadomości miny, jakie teraz pan minister stroi, bo mina błazna jest często przez pana przyjmowana publicznie. Ale pan jest ministrem spraw zagranicznych i ma obowiązek, nie tylko na sali sejmowej, zachowywać się poważnie, ale także wtedy, gdy reprezentuje pan państwo polskie" - powiedział Macierewicz.

Mówił też - odnosząc się do dyskusji o tym, czy polska suwerenność została ograniczona poprzez przystąpienie do unijnego paktu fiskalnego - że "trzy kolejne sejmy rozbiorowe same podjęły decyzję o likwidacji suwerenności Polski". "A na koniec król Stanisław Poniatowski dobrowolnie podpisał rezygnację z polskiej suwerenności. Tylko mało ludzi wie, że podpisał w zamian za to, że Katarzyna zobowiązała się do pokrycia jego długów, jego osobistych interesów. (...) I na tym polega wasza odpowiedzialność i wasza hańba" - zakończył swoje wystąpienie Macierewicz.

http://niezalezna.pl źródło PAP

15 grudnia 2011

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Haniebny Sejm

portret użytkownika Monika B

Zgadzam się w całej pełni z wystąpieniem posła ANTONIEGO MACIEREWICZA. Jeśli rząd Polski pozwala sobie na zdradę interesów Polaków i dobrowolnie wpycha nas w ramiona nie przychylnych nam sąsiadów, narażając Polskę na utratę suwerenności, to jest hańba!!!
Rządzący i PO zrobili sobie z Sejmu oborę a z posłów bydło. To jest skandal, aby przedstawiciele Narodu tak się zachowywali wobec opozycji i to wszystko za pieniądze podatników."Plwają na siebie i żrą jedni drugich" ale oni są moimi rodakami tylko z ciała. Przyjdzie taki czas, że Naród się obudzi a wtedy nie będzie litości ale płacz i zgrzytanie zębów i "rozdziobią ich kruki wrony".
Monika B.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.