Skip to main content

Dzień Strażaka

portret użytkownika Robert Telus
znak_zosp.jpg

Szanowne Druhny i Druhowie Strażacy!

Straż Pożarna niezmiennie cieszy się wysokim poziomem zaufania w powszechnej opinii społecznej. Staje się coraz bardziej profesjonalna, coraz bardziej skuteczna. Dobrze wyszkolony, nowocześnie wyposażony, odpowiedzialny oraz zawsze gotowy do niesienia pomocy potrzebującym ratownik-strażak oznacza bezpieczeństwo dla obywatela. Z okazji Dnia Strażaka życzę każdemu z Was drodzy Strażacy, aby każdy wyjazd na akcję oznaczał także szczęśliwy powrót w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Dziękuję tym wszystkim, którzy w tych trudnych chwilach, kiedy zapieje czerwony kur, biegną na ratunek, nie szczędząc swego zdrowia, a niejednokrotnie poświęcają swój własny czas po to, żeby ratować innych. Jestem przekonany, że Wasza praca polegająca na ratowaniu ludzkiego życia i mienia będzie zawsze wysoko oceniana i obdarzana przez wszystkich szacunkiem. Niech św. Florian ma Was w swojej opiece zarówno podczas służby jak i w życiu osobistym.

W kwietniu bieżącego roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska Ochotniczych Straży Pożarnych, w imieniu Klubu Prawo i Sprawiedliwość został złożony projekt ustawy o ochronie przeciwpożarowej, którego wnioskodawcą jest moja skromna osoba. Ochotnicze Straże Pożarne, oprócz prowadzenia działalności prewencyjno - ratowniczej, spełniają także wiodącą rolę w życiu kulturalnym społeczności, w których funkcjonują.

W celu docenienia społecznej pracy Strażaków Ochotników zaproponowano, aby członkowi OSP, który udokumentuje 30-letni staż członkowski można było wypłacać 10% dodatek do emerytury lub renty (nie więcej jednak niż 200 zł miesięcznie). Dodatek taki da nie tylko finansową rekompensatę czynnym członkom OSP za ich wieloletnie poświęcenie, ale stanie się również realną zachętą dla innych do wstępowania w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej i aktywnego w niej działania.
Zwracam się tym samym do Was drodzy Strażacy o poparcie dla tego projektu i przekazywanie swoich opinii na jego temat. Zachęcam także do wykorzystania środowiska strażackiego w całej Polsce do przekonania posłów pozostałych opcji politycznych do poparcia tak ważnego projektu.

Z pozdrowieniami,
Robert Telus
Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Członek Poselskiego Zespołu Strażaków

4 maja 2011

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak