Skip to main content

Zdaniem posła - Ostatni bastion?

LAS.JPG

Temat rządowych zakusów na prywatyzację Lasów Państwowych był przeze mnie poruszany nie dalej jak tydzień temu. Dziś powracam do niego z konieczności, smutnej konieczności. Otóż na środowym (06.10.2010 r.) posiedzeniu Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa wiceminister środowiska podał wprost informację o… ROZPOCZĘCIU PROCESU PRYWATYZACJI LASÓW PAŃSTWOWYCH! Tak, sprawdził się najczarniejszy chyba scenariusz i jeden z ostatnich bastionów polskości w naszym kraju oficjalnie idzie pod młotek.
Nikomu nie trzeba tłumaczyć czym są lasy. To nie tylko drewno, ale cały ekosystem roślin, dzikich zwierząt i bogactw naturalnych, od których przecież bezpośrednio uzależniona jest nasza – ludzi egzystencja. Wprost w głowie się nie mieści, jak można dopuścić do tego, by to wszystko stało się czyjąś prywatną własnością, którą właściciel będzie mógł dysponować według własnego uznania, własnego interesu. Nikt w tej sytuacji nie przekona mnie, że obecny rząd jest rzecznikiem narodowego, polskiego interesu, bo tak po prostu nie jest! Prywatyzacja Lasów Państwowych to najlepszy tego dowód. Powiem więcej, moim zdaniem sprzedaż Lasów rozpoczęła się już kilka lat temu w momencie zamknięcia wszystkich możliwych chyba leśnych dróg wjazdowych metalowymi szlabanami – teraz wystarczy tylko dostawić wysokie płoty z napisem „Teren prywatny – zakaz wstępu”.
Napisałem, że Lasy Państwowe to jeden z ostatnich bastionów polskości, tym naprawdę ostatnim bastionem jest już chyba tylko polski Naród. Czy jego też da się sprzedać?

Robert Telus
Poseł na Sejm RP
www.telusrobert.pl

12.10.2010 r.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Polskie lasy

To co pan napisał panie pośle jest przerażające, smutne i wręcz niewiarygodne. Jeśli polski rząd przy udziale parlamentarzystów chcą uchwalić ustawę o prywatyzacji lasów państwowych toż to jest ZDRADA interesów państwa polskiego.
Protestuję przeciwko takim zdradzieckim decyzjom. Czyżby nasze dzieci i wnuki miały oglądać lasy tylko w telewizji? To czyste szaleństwo i brak wszelkiej wyobraźni o polskości w tych rządowych łepetynach.Wybory tuż, tuż, więc udowodnijmy my Polacy, że dalej ta rządząca partia nie może sprawować władzy w naszym kraju, bo gotowa jest sprzedać nas samych, nasze dzieci i wmówić nam, że to w imię interesu publicznego.
Monika B.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.