Skip to main content

Solidarni w Opocznie

portret użytkownika Robert Telus
pospieszalski.JPG

Jan Pospieszalski – muzyk, publicysta, aranżer, prowadzący telewizyjny program „Warto Rozmawiać”, gościł 14 czerwca w Opocznie. Okazją do wizyty była projekcja filmu „Solidarni 2010”, którego jest współautorem.

Film ten stanowi zapis rozmów Polaków podczas żałoby narodowej po katastrofie smoleńskiej. Jest świadectwem żywej, autentycznej i przejmującej dyskusji narodu, który zebrał się w Warszawie i w Krakowie, aby rozmawiać o przyszłości Ojczyzny, o znaczeniu ofiary Katynia i Smoleńska, o Polsce. To wreszcie dowód na wielkie zaniepokojenie wszystkich Polaków o przyszłość naszej Ojczyzny.
Jan Pospieszalski w sali kinowej Miejskiego Domu Kultury podzielił się z widzami własnymi przeżyciami i spostrzeżeniami z pierwszych godzin i dni po katastrofie prezydenckiego Tupolewa. Opowiadał o kulisach powstania i realizacji filmu „Solidarni 2010” czy wreszcie o wielkiej fali krytyki i niczym nie uzasadnionych atakach jakie środowiska nieprzychylne skierowały pod adresem tego niezwykłego dokumentu i jego autorów.

Pospieszalski zaprezentował także fragment nowego filmu Ewy Stankiewicz, zrealizowanego w miesiąc po smoleńskiej katastrofie. Nie zabrakło także akcentu muzycznego w wykonaniu byłego członka Czerwonych Gitar i Voo Voo. Ponad dwustuosobowa publiczność nagrodziła film i występ jego autora owacją na stojąco.

Organizatorem poniedziałkowego spotkania było Biuro Poselskie posła Roberta Telusa oraz opoczyński oddział NSZZ „Solidarność”.

15 czerwca 2010

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak