Skip to main content

Polska jest najważniejsza

portret użytkownika PIS
Polska jest najważniejsza.jpg

Jarosław Kaczyński dostrzega wagę spraw i problemów znacznej części społeczeństwa mieszkającej poza miastem. Poniżej przypominamy treść wystąpień, w których Prezes PiS odnosił się do tych spraw.

Quote:

"Wszyscy – i w mieście i na wsi - musimy dzisiaj postawić sobie pytanie o nowoczesną Polskę: w jaki sposób doprowadzić do tego by, nasz kraj stal się krajem nowoczesnym, zasobnym jak nasi zachodni sąsiedzi.” – zauważył Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że polska wieś nie może być traktowana, „jak niektórzy chcą czynić” jako obciążenie, a „jako szansa, równoprawna część naszego społeczeństwa, która potrzebuje wsparcia”.

„Ci, którzy mówią dzisiaj, że wsi należy zabierać, szczególnie dlatego, że otrzymała środki europejskie, głęboko się mylą. Chcę Państwu przyrzec, że nigdy się do takich pomysłów nie przychylę” – zadeklarował Jarosław Kaczyński.

„Jest jedna Polska. Nie ma podziału na ludzi miasta i ludzi wsi. Wszyscy muszą mieć równe prawa. A jeżeli wszyscy musimy mieć równe prawa, musimy pamiętać, o tym że polska wieś żyje ciągle znacznie skromniej niż inne miasta. (…) To jest sytuacja, którą musimy zmienić w imię tej solidarności, tego by nasz naród był całością. To nie jest tylko w interesie wsi. To jest także w interesie miasta” – zaapelował Jarosław Kaczyński.

„Polska wieś się zmienia, unowocześnia, polscy rolnicy nie boją się zmian, choć ta zmiana jest bardzo kosztowna i niekiedy bardzo bolesna. Trzeba polskiej wsi nisko się kłaniać za to, że mimo tych warunków nie boi się zmieniać, nie boi się nowoczesności, ale jednocześnie stąpa po ziemi. Chce, żeby to, co się zmienia, było najpierw sprawdzone przez praktykę. (…) Trzeba wiedzieć, jak w praktyce przeprowadzać te wszystkie posunięcia” - powiedział
„Wsi jest potrzebna sprawiedliwość, ale sprawiedliwość w Polsce, która należy do Unii Europejskiej ma także wymiar europejski” – podkreślił. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego polska wieś nie jest traktowana w Unii Europejskiej sprawiedliwie. „To można pokazać w liczbach – dopłaty do hektara polskiej ziemi są znacznie niższe. To jest wielka niesprawiedliwość, która spotyka polskich rolników, która spotyka Polskę. „Dlatego zadaniem polskiego rządu jest zabiegać, by to się zmieniło, by polski rolnik był traktowany tak samo jak niemiecki, francuski, belgijski czy angielski” – zaznaczył.

Jarosław Kaczyński przypomniał także o przypadającej na drugą połowę 2011 roku prezydencji Polski w UE. „Jeśli zostanę prezydentem, uczynię wszystko, by ta sprawa była priorytetem naszej prezydencji” – zadeklarował.

„Nie tylko Polska musi opierać się na zasadach solidarności i sprawiedliwości. Na takich zasadach musi opierać się także Europa, Unia Europejska” - kontynuował Jarosław Kaczyński. „My Polacy powinniśmy o tym wiedzieć i powinniśmy się tego domagać.”
„Polska potrzebuje nowoczesności, siły, godności, jedności w tym najlepszym znaczeniu tego słowa, jedności wszystkich grup społecznych. Tylko taka Polska ma wielką przyszłość. Ta wielka przyszłość naszego narodu, to pomyślność każdego Polaka” – podkreślił.

„Nie ma nowoczesnej, zasobnej, silnej Polski bez nowoczesnej zasobnej silnej polskiej wsi i jestem pewien, że wśród tych, którzy się tu zgromadzili, wszyscy uznają, że to, co jest naszym hasłem - Polska jest najważniejsza - jest także hasłem, które znajduje się w ich sercach” – podsumował Jarosław Kaczyński

zebrał: Zbyszek

26 maja 2010

"Musimy się wszyscy na nowo policzyć"

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak