Skip to main content

Zima zła, a król jest nagi.

portret użytkownika grzegorz
herbPT.svg.png

W ramach ocieplenia klimatu zima okazała się prawdziwie zimna i zaiste śnieżna, nie oszczędziła nikogo nawet władzy i budżetów samorządów.

,,Piotrków Trybunalski” podobno – pobił rekord w wydawaniu pieniędzy, gdyż za wspaniałe utrzymanie dróg tj. jazdę, jak na byku bez trzymanki – wydano 823 tysiące złotych.

Wjeżdżał więc człowiek swoim ukochanym pojazdem z kierunku Wrocławia i z odśnieżonej drogi trafiał na lodowisko lub jak ktoś inny woli - drogę według kolejności utrzymania, jak za czasów saskich.

W mieście było nie lepiej – samochody wypadały na rondach i normalnych drogach – och te turbulencje i te fatalne umiejętności kierowców, ktoś powie.

Przecież w szkołach jazdy nie uczą pokonywania śniegowego toru przeszkód w terenie zabudowanym.

A tak na marginesie - ,,miasto” mogło by na tym zarobić, można by było zareklamować taką jazdę, jako naszą lokalną atrakcję w okresie śnieżnej zimy?

Były więc uliczki miejskie, które długo musiały czekać na pług samorządowy, o ile w ogóle by przyjechał , gdyby nie interwencje mieszkańców.

Ja bynajmniej nie obwiniam tu władzy, nie jest od tego żeby pługu i sposobu odśnieżania miała doglądać. Powinna mieć od tego ludzi, ale czy miała?

Na moje pytanie w sprawie sukcesów w akcji zima - skierowane do niektórych urzędników - w odpowiedzi usłyszałem, że władza ich nie obchodzi, jest nie ich i nie będą na nią głosować, a akcja zima zakończyła się sukcesem.

Pragnę donieść, że jest wielu tak myślących urzędników, a zbliżające się wybory mogą jeszcze zasilić szeregi o nowych myślących inaczej niż obecna władza.

No tak, pewnie nie można było się z nimi rozstać – ktoś powie, że nie można, gdyż są fachowcami, aż tu nagle okazało się, że nimi nie są. Co więcej władza incognito wsiadała w swój prywatny pojazd, by bez świadków zlustrować ,,victorie” swoich podwładnych i co – jakie wnioski?

Pożyjemy – zobaczymy?(!)

Ja natomiast zaczynam się zastanawiać, czy na dworze zaczyna dominować bajka - ,,Nowe szaty króla”(cesarza), czy jest tak źle, że już nawet bajki są nie potrzebne.

Tylko, co z tego wynika dla ludzi żyjących w tym wspaniałym grodzie – trzeba się szkolić jeszcze raz szkolić w technice jazdy po miejskich drogach oraz inwestować w opony zimowe i łopaty, których w pewnej chwili też zabrakło, a z pewnością damy wspólnie radę zimie.

Grzegorz Lorek

3 marca 2010

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Wedle tego co mówi

portret użytkownika witold k

rzecznik prasowy - naszej metropolii wygląda na to, że władza będzie kandydować po raz drugi do urzędu prezydenta bo... tyle inwestycji rozpoczęła, że musi ich dopilnować. To nie żart, nie inspektor nadzoru pilnuje inwestycji tylko władza. Tak też było z odśnieżaniem. Jakby władza pojeździła wcześniej po zaśnieżonych ulicach to by wcześniej odśnieżyli... a tak. Tu uwaga. Jak się zobowiązało do odśnieżania miasta to trzeba to robić także wtedy kiedy wiadomo, że trzeba do tego dołożyć.

witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.