Skip to main content

Stanisław Michalkiewicz o nowym pakcie Ribbentrop - Mołotow

portret użytkownika paweł

Czy mógłby Pan skomentować pogłoski o nowym pakcie Ribbentrop - Mołotow? - Stanisław Michalkiewicz odpowiada na pytanie, które zostało do niego skierowane 13 grudnia 2009 roku podczas spotkania w Piotrkowie Trybunalskim. Sz

Pan relacjonuje to, co przeczytał w którymś z tygodników, że pakt Ribbentrop - Mołotow został odnowiony. Oczywiście w nowych okolicznościach i nie przez Ribbentropa, który już jest bardzo starym nieboszczykiem, podobnie jak Mołotow, tylko przez naszą zimną panią Anielę i zimnego czekistę sowieckiego Putina. Poza tym wcale nie trzeba było go odnawiać ponieważ on ma tylko inną nazwę. On się terasz nazywa strategicznym partnerstwem rosyjsko - niemieckim, a fundamentem, kamieniem węgielnym strategicznego partnerstwa rosyjsko - niemieckiego jest wzajemne poszanowanie stref wpływów. “My się nie wtrącamy do waszej, wy się nie wtrącacie do naszej.” I to działa. Proszę zwrócić uwagę, że Niemcy były przeciwne temu, zresztą w końcu osiągnęły ten cel, żeby Ukrainy i Gruzji nie przyjmować do NATO ani do Unii Europejskiej, w ogóle nie prowadzą z nimi nawet negocjacji.

Granica przebiega mniej więcej, z pewnymi korektami, wzdłuż linii Ribbentrop - Mołotow. Była dobra w 1939 roku, dlaczego ma być nie dobra teraz? Co było dobre kiedyś jest dobre i kiedyś, i teraz, i zawsze, i na wieki wieków amen.

Stanisław Michalkiewicz

Spisała: Iwona Sztąberek

Od redakcji: Kilka tygodni temu pytanie o to, czy rząd polski wie o nowym pakcie niemiecko-rosyjskim zawartym ponoć latem 2009 roku, skierował do premiera Donalda Tuska senator Ryszard Bender. Według tego paktu władze Rosji miały zagwarantować rządowi Niemiec, że jeśli Rosja podejmie decyzję o interwencji zbrojnej w Polsce, zatrzyma swe wojska na linii Wisły i Sanu.

Za: www.prokapitalizm.pl
http://www.trybunalscy.pl/node/2079

18 stycznia 2010

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak