Skip to main content

W Eurosojuzie głupio, coraz głupiej...

portret użytkownika paweł

Głupio, coraz głupiej... Można by sparafrazować tytuł popularnego niegdyś polskiego serialu. Oto z Unii Europejskiej, czyli z pionierskiego poligonu walki o postęp ludzkości, dochodzą wieści, że z użycia wycofane mają być zwykłe żarówki i że zastąpić je mają świetlówki. Chodzi ponoć o to, że zwykła żarówka emituje zbyt dużo ciepła, a to z kolei przyczynia się do ocieplania klimatu. Na razie są to ponoć luźne propozycje, ale czyż inne luźne propozycje eurokratów nie stają się powoli obowiązującym prawem? Jak choćby zakaz używania pewnego rodzaju zapalniczek wprowadzony po tym, jak w ubiegłym roku w wyniku ich używania doszło do kilkunastu pożarów na terenie UE.

Głupio, coraz głupiej...
Media donoszą właśnie, że na zachodzie Unii Europejskiej burzą się rybacy i nie tylko. W Brukseli doszło nawet ponoć do starć z policją dzielnie broniącą złotych pałaców unijnych biurokratów, by jakaś hołota się do nich nie wdarła... A czegóż to ta "hołota" się domaga? Chciałaby ona, aby Bruksela zainterweniowała w kwestii rosnących cen paliw. "Hołota" zwracała się ponoć o interwencję do swoich rodzimych rządów, ale tamte miały sprawę zmyć, twierdząc, że to zależy nie od nich, lecz od Brukseli... Tak przy okazji... ot, przykład suwerenności państwowej w ramach UE... Bruksela oczywiście też sprawę zmywa, twierdząc, że interweniowanie na rynku paliw byłoby "nielegalne". Naprawdę trudno się już połapać, co jest w Unii legalne a co nie, tym bardziej, że cały unijny system opiera się na jednej wielkiej INTERWENCJI biurokracji w ludzkie życie. Inna sprawa, że unijni rybacy, czyli "hołota", żądali dopłat do paliw, zamiast domagać się obniżenia podatków nakładanych na paliwa (tak przynajmniej donoszą polskie media). Jeśli to prawda znaczyłoby to, że ludzie na Zachodzie nie wiedzą już, że w cenach są poukrywane podatki mające wpływ na ich wysokość. Jedynym remedium na rozwiązanie problemu ma być "dopłata". Cóż, socjalizm - jak wiadomo - odmużdża. A ponieważ socjalizm unijny, ze swoimi dopłatami, subwencjami, programami operacyjnymi itp. kwitnie w najlepsze już od dość dawna, rośnie nam na kontynencie nowe pokolenie ludzi odmużdżonych.

No, może w Polsce nie jest jeszcze tak źle, bo ktoś jednak ostatnio domagał się, by obniżono akcyzę na paliwo. Sam premier Tusk nawet ponoć zatroskał się bardzo tą kwestią, niemniej ostudził go chyba szybko minister finansów, twierdząc, że obniżenie akcyzy to katastrofa dla budżetu, a ten jest przecież najważniejszy. Podatkowy rabunek Polaków trwał więc będzie w najlepsze. Tym bardziej, że obecni ministrowie jeżdżą pojazdami służbowymi, za które płaci podatnik. Ech, szkoda, że pani Pitera (zwana już ponoć tu i ówdzie "panią Pitu-Pitu") nie napisała o tym w swoim słynnym 6-stronicowym raporcie o nadużywaniu publicznych pieniędzy przez polityków... PiS...

Głupio, coraz głupiej...
Tym bardziej, że nawet prywatne firmy zaczynają ulegać terrorowi politycznej poprawności... Otóż robię sobie zakupy w Carrefour i nagle przy kasie dowiaduję się, że nie ma już torebek jednorazowych i żeby móc zakupy zapakować, muszę kupić dużą reklamówkę za 60 groszy... Jak się okazuje... EKOLOGICZĄ reklamówkę. Te dotychczasowe, używane przez lata, były ponoć nieekologiczne, bo się długo rozkładały, a ta ma się rozłożyć szybko. Nie wiem, czy to jakaś kolejna dyrektywa UE, czy też Carrefour mści się w ten sposób na klientach za to, że w najważniejsze święta musi być zamknięty, i może w ten sposób chce sobie powetować straty... Nie wiem. W każdym razie po przyjściu do domu dokładnie przyjrzałem się tej reklamówce i znalazłem na niej napis następującej treści: "Chronić przed dziećmi. Istnieje niebezpieczeństwo uduszenia się". MAKABRA!!! Tym samym donoszę Komisji Europejskiej na firmę "Carrefour", iż rozprowadza, każąc sobie jeszcze za nie płacić, zabójcze reklamówki.

Jak nic, jest to sprawa godna tego, by zajęli się nią Wielcy Komisarze Wielkiego Eurosojuza!

Paweł Sztąberek http://www.kapitalizm.republika.pl/

9 czerwca 2008

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Może jutro szlag go (Eurosojuz) trafi!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Piotr Korzeniowski. Witam!
Dzisiaj widać na ulicach Piotrkowa wielką radość: flagi biało-czerwone, transparenty. Ja też się cieszę! Też czekam jutra! Wszak jutro IRLANDCZYCY powiedzą nie traktatowi eurokołchoźnianemu! Spełni się moje marzenie: Eurokołchoz rozsypie się w pył! Wiwat Irlandia!
Pozdrawiam!
Piotr Korzeniowski

Coś przymilkły...

portret użytkownika witold k

wolne i niezależne media... sieci komórkowe smsm nie rozsyłają cisza... A propos... czy ktoś ma alternatywę na Lizbonę...
mam nadzieję, że mój tekst jest proroczy

http://www.trybunalscy.pl/node/33

witold k

ALTERNATYWA!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Piotr Korzeniowski. Witoldzie przypominam Ci o Inicjatywie środkowoeuropejskiej z 1989 roku. Ona do dziś nie pozwala Niemcom spać spokojnie! To Niemcy przez swoje knowania doprowadziły do krwawych wojen bałkańskich, rozczłonkowały Jugosławię ale nie rozbiły Inicjatywy środkowoeuropejskiej!!! W tej chwili I.ś. ma 18 członków: Albanię, Austrię, Białoruś, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Czarnogórę, Czechy, Macedonię, Mołdawię, Polskę, Rumunię, Serbię, Słowację, Słowenię, Ukrainę, Węgry, Włochy! I.ś. ma wybitnych polityków na miarę Wacława Klausa z Czech, Jorga Haidera z Austrii i Stanisława Michalkiewicza z Polski! Trzeba marzyć! Tylko wielcy marzyciele mogą popchnąć, bez zgrzytów, wózek historii we właściwym, polskim i jednocześnie europejskim kierunku!
Pozdrawiam!
Piotr Korzeniowski

Oczywiście...

portret użytkownika witold k

jak mogłem... dostaję systematyczne mailowe sprawozdania. Myślę że na portalu można by bliżej przyjrzeć się inicjatywie.
na początek TUTAJ
Może przybliżymy obecność Pana Michalkiewicza w tych działaniach... Może zaprosimy go do Piotrkowa z tym tematem?

witold k

Stanisław Michalkiewicz!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Piotr Korzeniowski. To nie tak! SM czyli Stanisław Michalkiewicz jest spośród środkowoeuropejczyków najbardziej predysponowany do prowadzenia misji propolskiej i proeuropejskiej na forum światowym! Chwilowo jednak nie ma odpowiedniego mandatu od współobywateli! Zróbmy wszystko aby w najbliższych wyborach do parlamentu europejskiego, sejmu, senatu czy prezydenckich, taki mandat uzyskał. Mój (nie mój, nie ważne) pomysł jest jak najbardziej legalny.
1)Poprośmy Pana Stanisława Michalkiewicza by zechciał zostać kandydatem z naszego okręgu w kolejnych wyborach!
2)Namówmy poprzez "Trybunalskich" i inne fora Polaków (zwolenników SM) z całej Polski i nie tylko aby pobrali ze swoich miejsc zamieszkania zaświadczenia, upoważniające ich do głosowania w Piotrkowie Trybunalskim i głosowali tutaj!
Ronald Reagan też nie miałby szans uczynić tyle dobrego dla ludzkości gdyby nie było wcześniejszej oddolnej mobilizacji Amerykanów! Kiedy mamy wielkie marzenia fakty się nie liczą. Poprzez marzenia tworzymy fakty!
Pozdrawiam!
Piotr Korzeniowski

No cóż inicjatywa środkowoeuropejska

portret użytkownika witold k

No cóż inicjatywa środkowoeuropejska to odległa przyszłość. To oczywiste. Za to, jak napisał Piotr potrzebna i warta zachodu. Swym komentarzem chciałem zasugerować przyjazd do Piotrkowa pana Stanisława po to, aby odbyć rozmowę na tematy europejskie. Rozumiem, też problemy logistyczno czasowe, że tak powiem. Jeśli można w tym miejscu poprosić Pana Michalkiewicza żeby może napisał dla nas Trybunalskich.pl o tej inicjatywie a my tu spróbujemy promować myślenie środkowoeuropejskie Spotkanie w Piotrkowie też nie jest bez szans. Może pomógłby nam Pan Macierewicz.. Pani Krupa?

Znaczy się państwowe wierchuszki, które coraz spotykają się to jedno a debata pośród ludzi to drugie i to możemy...

http://www.trybunalscy.pl/node/57

witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.