Skip to main content

Piotrków wygrywa w konkurencji: ŻEBRACTWO OGÓLNOPOLSKIE!

portret użytkownika Admin

Piotrków najlepszy według NEWSWEEKA (19.10.2009)

Piotrków Trybunalski zajął pierwsze miejsce w rankingu 10-lecia powiatów tygodnika Newsweek Polska. Specjalny dodatek "Najlepsze gminy i powiaty w Polsce" ukazał się dziś wraz z najnowszym wydaniem tygodnika.

Piotrków Trybunalski uplasował się na pierwszym miejscu w kategorii miasta na prawach powiatu i został powiatem grodzkim dziesięciolecia.

„Jak zostać powiatem lub gminą dziesięciolecia? Trzeba nie wpadać w rutynę, inwestować w szkolenia, korzystać z funduszy unijnych i rozwijać zieloną energię” - tak w krótki sposób „Newsweek Polska” skomentował wyniki rankingu. Piotrków Trybunalski uplasował się na pierwszym miejscu w kategorii miasta na prawach powiatu i został powiatem grodzkim dziesięciolecia! Warto podkreślić, że nasze miasto wyprzedziło pozostałe 64 powiaty grodzkie - w tym stolicę województwa Łódź.
W rankingu brane było pod uwagę wiele aspektów działania lokalnych samorządów – od wykorzystania swego położenia, poprzez działania proekologiczne i informatyzację aż po rozwój inwestycji. Szczególne uznanie zyskał Piotrków Trybunalski za pozyskiwanie środków unijnych na inwestycje oraz za wykorzystanie położenia w rozwoju miasta jako centrum logistycznego.

W artykule, przybliżającym zwycięskie powiaty, podkreślona została wielokulturowość Piotrkowa Trybunalskiego i oparty na niej projekt "Trakt Wielu Kultur" - w kontekście sięgania po pieniądze unijne:
"Cały projekt odnowienia zabytkowej trasy będzie kosztował 22,5 mln złotych. Miasto wyda zaledwie cztery miliony. Na resztę inwestycji, ponad 16 milionów. Piotrków dostał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej".

Ponadto wymienia najważniejsze dla miasta inwestycje: budowę nowej hali sportowej za 10 milionów złotych, schroniska dla zwierząt za 2,5 mln, modernizację stadionu miejskiego oraz budowę bloków socjalnych. Dziennikarz zwraca uwagę na to, że inwestycje w dużej mierze są finansowane z funduszy unijnych.
Miasto wykorzystuje swój największy atut - położenie geograficzne - niedaleko autostrad A1 i A2. Atutem dodatkowym to lotnisko z ponad kilometrowym pasem asfaltowym - dodaje. Dzięki takim zaletom na obrzeżach miasta powstały centra logistyczne (takie jak np.Ikea), czy fabryka Haering.

28 października 2009

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Nagroda za upadek fabryk i firm produkcyjnych!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

FMG PIOMA, SIGMATEX, Huty Szkła: Hortensja i Kara, Fabryka Maszyn Szklarskich, Fabryka Maszyn Budowlanych, Stadion XXXV-Lecia PRL wraz z halą sportową do piłki ręcznej, stara PIOTRCOVIA przy ulicy Batorego, przepraszam, że nie wymieniłem wszystkiego ale nagroda w pełni zasłużona. Kto ją odbierze: dawne, obecne czy przyszłe władze miasta?

Doprawdy...

portret użytkownika witold k

Doprawdy gdyby tak pokazać dzisiejsze osiągnięcia komuś (młodej traktorzystce) kto wpadł w śpiączkę i przebudził się zapewne bez namysłu skwitowałby a nie mówiłem, że RWPG to dobry pomysł.

To niestety nie jest śmieszne. Nie mam wątpliwości, że w konkursie na samo reklamę (pijar) w konkursie ogólnopolskim - kto by wygrał.... no kto zgadnie.
witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.