Skip to main content
portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Kierdel czy stado. Jesteśmy kierdelem biegnącym do światła - płonącego w noc stogu, czy stadem baranów przeznaczonych na rzeź - jak rozłożyć, przypisać do stron główne partie polityczne?

Pomijam w tym wpisie pozycję Pana Hołowni to trzeci z rzędu człowiek na przyszłym urzędzie czy ca 10 bez skutecznych osiągnięć. Może jednak pierwszym skutecznie zarzucającym pomost podzielonej Rzeczy Pospolitej? Nie wiem. Wątpię. Ale problem trzeba pokazać, o tym później.

Do rzeczy

Naiwna nadzieja parlamentarnego planktonu (2023) nakręcana przez pożytecznych idiotów; potomstwo traktorzystek i junaków - stachanowców wprawia mnie rodzaj toksycznej satysfakcji.

Na złość komunie uszy odmrażałem, można to znaleźć w mojej pisaninie. Pewny celów rozeznany jak się wydawało szedłem jak burza. Manifestacje, ulotki w tym własnego autorstwa "Pasternik" ostentacyjne zachowania, oddawania własnej przyszłości na rzecz podziemnej Solidarności. Działalności poza emocjonalną tą merytoryczną IPN ocenił na status Działacza antykomunistycznego.

Widzę w części nie wiem 5% anty Pioswkiej opozycji ludzi ideowych zmanipulowanych produkcją TVN-podobnych. Jak się obudzą będzie za późno. Mowa o partyjnej ekipie, polski żywioł jest zdrowy nie do zmanipulowania, niestety nieistotny politycznie. Brak narzędzi; ordynacji, zasad, odpartyjnienia życia - administracji.

Dwa obozy w Polsce, wyścig do polskości różnych przebierańców, zaprawiane interpersonalną toksycznością to nasz obraz. Obraz neokolonii szarpanej przez uzurpatorów.

Obóz starego europejskiego układu po nowemu Od Lizbony po Władywostok nie wie, nie może być pewny czy Polski nie wykoleguje bo to zgodne z tym co się dzieje od czasu rozbiorów.

Obóz proamerykański nie może być pewny, że nie będzie kolejnej zdarty USA. Przypomnę USA finansowała Rosję nie Polskę w roku 20. Porzucony Wietnam czy Afganistan.

Bieżący projekt występujący pod nickiem Unia Europejska to powtórka z początku XX wieku. Wszyscy szarpią wspólne sukno by dla siebie ugrać, że papierową republikę Białorusi wskaże. Dziwić się, że Eurokołchoz ma już dość wariactwa Węgier to przykład.

Kto zgnoił chrześcijańskie ambicie Zachodu w Polsce jako członku wspólnoty? U nas w Kraju Porozumienie Centrum moi mili parafinie. Kto skupił wszystkie komuny wschodnią i zachodnią; no kto moi mili parafianie - Kaczyński Jarosław. Uwaga. To byłoby do zaakceptowania ale nie ponad głowami żywiołu, obywateli, podatników. Przestrzeń wypełnił szczurołap z hameln.

Apeluję do nas Piotrkowian i szerzej wchodzimy w to co robi Instytut Myśli Schumana. Mamy 1972 piąty, który?

witold k

22 listopada 2023

5
Ocena: 5 (10 głosów)
Twoja ocena: Brak