Skip to main content
portret użytkownika witold k
logoPGE.jpg

Tak robi(ła) kultura Zachodu; robi kultura chrześcijaństwa, Islamu, buddyzmu… wszyscy. Tego nie robi, jak za masonerią nazywają – demokracja i jej partyjne systemy administracji; wszystkiego i wszystkich. W istocie systemy totalitarne choćby nie wiem jak udawały, że jest inaczej. Że obowiązują konkursy, naturalna selekcja etc.

Wytracając, nie zauważając potencjału młodych; zniechęcamy, pauperyzujemy... w konsekwencji upadamy jako środowisko, firma, nacja. Lukę tu powstałą zapełnia wyścig szczurów. Pojawia się król szczurów...

Wiele razy w swej pisaninie wykazywałem np. marionetki na urzędzie miasta stołecznego Warszawy. Marionetki niejakiego Bronisława Geremka i konkurującego z Nim „Chama”.
Wyrażałem troskę o młodych polityków posyłanych do brudnej roboty czy zwalczaniu ambitnych, mogących przeszkodzić w karierze … obiboka.

Tym razem zajmę się wielkimi państwowymi koncernami np. PGE w których dominuje posłuszeństwo szefa wobec możnowładców, którzy mogą dać i zabrać… stołek, zawodową pozycję.

Aby to ogarnąć posługuję się bon motem „Nieznany działacz” czy „IV konspiracja”. Mowa o pracy ponad podziały w swych zawodach, miejscach, pozycjach, których celem jest nadzieja, rozwój, awans.

Szczególnie jest to ważne w sytuacji częstych zmian na kierowniczych stołkach uzależnionych od polityki partyjnej, a za tym stojących koterii.
Jak temat ogarnąć. Szef nie zna ludzi ich pracy, przydatności, osiągnieć dla firmy – jak nie wylać dziecka z kąpielą…

Zdaje się być to pilnym zadaniem obowiązkiem. Istotą funkcjonowania na co dzień nieznanego działacza, IV konspiracji - przyszłości.

witold k

17 listopada 2021

5
Ocena: 5 (9 głosów)
Twoja ocena: Brak