Skip to main content

Abp Gądecki apeluje do wiernych o modlitwę o deszcz. Mocny komentarz Kukiza

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Taki tytuł – wykrzyknik; znalazłem w sieci. Ten rzekomo mocny komentarz Kukiza to odpowiedź muzykanta na apel hierarchy o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz.
Cytuje za Paweł Kukiz:

Quote:

A może tak, Ekscelencjo, wystosuje Ekscelencja apel o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną w intencji zajęcia się w końcu przez Władzę planami melioracji oraz zbiorników retencyjnych? Amen" - Paweł Kukiz.

Pan Kukiz to nie tylko raptus, ale i były pijak, można by odpuścić jakiś nieprzemyślany lapsus. Ale!

Pan Kukiz to ważna w polskiej polityce postać, w której wielu pokładało nadzieję. A byli to: duży, mądry ruch pana profesora Przystawy. Pisałem wtedy, że to nieroztropne i zniweczy wieloletnie prace pana Przystawy i jego załogi. Mowa o Ruchu JOW. Druga strona tych nadziei to (jak powiemy), była biznesowa bezpieka. Przyglądałem się projektowi, nie ufałem: dobrze życzyłem. Dziś widać, że na Kukizie przewiozły się obie strony. Biznes bezpieka niewytrzymała już w czasie kampanii. Znosiła przyśpiewki z lekka antykomunistyczne, ale jaśniejsze deklaracje to już ich denerwowały... Mamy tutaj nigdy niewskazany ruch byłych dzieci Kiszczaka, które kolaborowały w imię naprawdę wolnej III RP. Natychmiast zostali zaszufladkowani z twardą komuną i nigdy nie dano im szansy. PC niszczył wszytko dookoła na oślep.

Jak zmarnowano dzieło Przystawy to już pominę, – bo za bardzo boli. Pomysł wypadł, a szkoda. Rzecz w tym, że PC to oszołomy, dzieci Jaruzelskiego, poszły w zaparte i na podważaniu zaufania do wszystkich i wszystkiego - więcej zniszczyli niż zbudowali. Zawsze przypominam kpinę z ZChN i jednoczesne układanie się z UD w Europie wokół chadecji. Upadek tego pomysłu byłego PC widać w składzie kierownica PiS dużo tam byłej komuny, a nie było słowa przepraszam. Z tego wniosek, że nie idzie o różnice polityczne a personalne. Można to zrozumieć, powiem więcej: to normalne Tam gdzie drewno, tam wióry. Ale!

Bezpieka biznesowa nie lepsza. Co ich wszystkich łączy? Co pozwoliło na sowiecką judeo polonię w praktyce. Żydowskie sito na obsadzaniu marionetek w polityce, gospodarce, kulturze… Eliminacje wstępnie rozgarniętych. Lech Wałęsa to tylko mały przykład. Tak jest wszędzie do samego spodu. Patrz Maniutkomania w PT. Żyjemy, bo jest, jak nazywam, IV konspiracja.

Do brzegu
Religijna letniość, ignoranctwo, to jeden z wyraźniejszych klejów rożnej maści drobnych opróżniaczy rondelka. P. Kukiz wcześniej stracił – jak powiemy: prawicę, lewicę, teraz, tym słowem, ludzi religijnych. Czyli sporą grupę swej nowej para ZSL-owskiej formacji.

Zwykły obywatel mógł palnąć, że lepiej jest modlić się o podjęcie inwestycji opóźniającej pustynnienie Polski. Polityk raczej wskazać powinien źródła finansowania pilnych działań. To hierarcha nie polityk okazał się być politykiem. W naszej sytuacji została nam modlitwa, a ta, panie Kukiz, odkłada się otwieraniem szarych komórek w głowach w tym wypadku decydentów.

Wskazane tutaj zacietrzewienie znajdziemy wszędzie. Nielogiczne, nieprzyjmujące dobrych intencji przeciwnika i tak dalej… Golone strzyżone…. Że przypomnę wierszyk.

witold k

22 kwietnia 2020

5
Ocena: 5 (10 głosów)
Twoja ocena: Brak