Skip to main content

Macie Państwo wolną chwilę…

portret użytkownika Seneka
KM.jfif

Kawaler Orderu Orła Białego

Są życiu człowieka, Narodu chwile, gdy cichną swary, wojska odkładają oręż a strony zwaśnione zadają sobie pytania … po co to robimy, czemu to ma służyć, czy są inne sposoby dojścia do celu? Ilu nas jest wśród tych co choć na moment, w tumulcie wojennych okrzyków potrafią sobie zadać takie fundamentalne pytania?

Wówczas, na taki czas Stwórca powołał Wysłanników Pokoju, których celem jest przywrócić stare obyczaje nakazujące nawet pokonanego wroga traktować z należnym każdej Osobie szacunkiem. W narodowym Panteonie postaci szacownych, którzy zaniedbując interes własny siły swoje i talenty rozliczne oddali służbie publicznej mamy wielu. Jedni w długim życiu tę, narzuconą sobie powinność obywatelską wypełniają, innych Stwórca powołuje do siebie w kwiecie wieku. Jednych i drugich wdzięczny naród nagradza szacunkiem i zalicza do grona narodowych bohaterów.

Odszedł jeden z tych nielicznych, który nie mógł pogodzić się z oszukańczą formułą Okrągłego Stołu, gdzie zadekretowano podział społeczeństwa na dwie wrogie sobie strony. Jedni zabrali ściubany przez lata majątek narodowy, drugich pozostawiono z pustym talerzem, drwiną i śmiechem obdarowując.

Marszałek Kornel Morawiecki zajmie szczególne miejsce w Panteonie Zasłużonych dla Ojczyzny. Swoje najlepsze lata poświęcił służbie idei niepodległościowej, o którą walczyli i dla której ginęły pokolenia polskich bojowników. Doczekał realizacji części swoich marzeń bo jesteśmy państwem wolnym, rządzonym przez wolnych obywateli i mamy wielką szansę by tą wolnością obdarować następne pokolenia Polaków. Zdążył też Marszałek, w swoim testamencie przekazanym swemu synowi zaapelować, by ten jako Premier Rzeczypospolitej poświęcił swoje siły na łagodzenie sporów i jednoczenie wszystkich Polaków wokół sprawy najważniejszej…pracy dla Ojczyzny!

SENEKA

1 października 2019

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak