Skip to main content

Macie Państwo wolną chwilę…

portret użytkownika Seneka
polska_flaga01.jpg

Bez dogrywki proszę!

Za kilkanaście godzin Polacy skorzystają z możliwości wyboru swoich przedstawicieli do urzędów lokalnych na kluczowe stanowiska gdzie decyduje się o tym jak będzie się nam żyło w naszym mieście przez najbliższe 5 lat. Każdy z nas ma własny pogląd na to jakie kryteria winni spełniać ci, których chcemy tam widzieć udając się do urzędu we własnej i najważniejszej dla nas sprawie.

Oni przez nas wybrani muszą zadbać o to by urzędnicy byli nie tylko kompetentni lecz równie znakomicie wyposażeni w uczucia empatii dla każdego pojawiającego się przed ich obliczem petenta. Jakże często media donoszą o urzędniczej znieczulicy, o nierównym traktowaniu obywateli, o korupcji urzędniczej…Media codzienne donoszą o sprawach bulwersujących, o krzywdzie jaka spotyka obywatela ze strony władzy. Władzą z którą każdy z nas ma do czynienia na co dzień to władza lokalna. Najlepsze prawo może zostać zinterpretowane błędnie bądź tendencyjnie gdy brak kompetencji łączy brak empatii.

Dlatego takie ważne jest by iść na wybory i postawić krzyżyk przy tej osobie, która według naszych kryteriów i naszej znajomości swojego środowiska daje szansę trafnego wyboru. Chcemy tam, na urzędach widzieć ludzi mądrych lecz nie przemądrzałych, ludzi dla których nie istnieje prywata lecz dominuje troska o wspólnotę. Tę troskę określa lokalna droga, dojazd do pracy, szeroko rozumiana dbałość o środowisko czy pochylenie się nad tymi co sobie nie radzą nie z własnej winy. Komunikacja społeczna jaką zapewnia demokracja to wiedza jaką otrzymujemy od rozlicznych mediów działających w naszym kraju. To doniesienia agencyjne przefiltrowane przez różne opcje, odczytane przez świadomych swej podmiotowości obywateli pozwalają trafnie oceniać rzeczywistość.

Dlatego jestem spokojny o trafne wybory a bardziej martwię się o o rzetelność odczytu tych wyborów. Wybory jak każda inna dziedzina życia wymagają obywatelskiej kontroli. Czy przypuszczaliśmy wcześniej, że 200 lat temu nasz Wieszcz Narodowy Adam Mickiewicz może przewidzieć, że Oni znów:
"Jedzą, piją, lulki palą,
Tańce, hulanka, swawola;
Ledwie karczmy nie rozwalą,
Cha, cha, chi, chi, hejże, hola!
Nie, tego nikt z nas przewidzieć nie zdołał. Trzeba była takiej rangi Poety!

Inny nasz poeta, Stanisław Trembecki równie dawno napisał bajkę „Myszka, Kot i Kogut”. Tamże mama Myszka poucza swoją Myszkę córeczkę, że:
„ Strzeż się tego skromnisia…co tak siedział skromnie
I tę zdrową maksymę w swej pamięci zapisz
Nie sądź nikogo po minie
Bo się w sądzeniu poszkapisz!

Już mamy, Drodzy Państwo, sporą wiedzę o tym, kto daje nam szansę na godne życie, bo byliśmy przytomnymi świadkami wielu zdarzeń z dnia codziennego by podjąć dobrą i skuteczną decyzję stawiając krzyżyk przy naszym kandydacie na urząd samorządowy w Piotrkowie trybunalskim. Równie ważne jest pójście na wybory i bądźmy tymi co zachęcają swoich przyjaciół do pójścia na wybory.

Czas na zmiany.

S e n e k a

19 października 2018

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak