Skip to main content

Komunikat IX 2018

portret użytkownika Admin
Logo trybunalskich.pl.jpg

Z pewnym dyskomfortem informuję, że po 12 latach istnienia naszej firmy trybunalscy.pl ograniczam uprawnienia webmastera. Do tej pory redaktorzy otrzymywali maksymalne uprawnienia admina: pełna otwartość za zwykłe poczucie odpowiedzialności za powierzone zaufanie.

Niestety. Doświadczam, że moje zaufanie, otwartość, nie znajduje w praktyce obopólnego zrozumienia. Do meritum.
Oprócz pilnych remontów silnika jest inny ważny temat. Grupy Tematyczne. Nie potrafię ułożyć uprawnień admina GT tak aby nie miał dostępu do innych GT. Pojawia się tutaj zaglądanie webmasterów w działalność GT, których nie jest członkiem. Moje interwencje są albo niezrozumiale dla przykładowego webmastera albo też wprost mówi, że skoro może do zagląda.

Grupy same decydują jaką publicystykę pokażą wszystkim czytelnikom a jaka jest tylko dla grupy. Nie sądziłem, że to może być niezrozumiale, że może być wywlekane na wierzch. A jest.

Zatem jak w myśli przewodniej. Webmaster będzie miał teraz problem z powieszeniem zawartości na panelu głównym. Nie potrafię oddzielić dostępu do grupy od reszty przywilejów Webmastera. Wprowadzam pisemne Oświadczenie regulując prawną i karną odpowiedzialność Webmastera.

Na czas do rozwiązania problemu proszę posyłać mi SMS o potrzebie włożenia zawartości na panel główny.
Portal chodzi na silniku Drupal wymagający pilnej i to kilkukrotnej aktualizacji. Jest to zadanie przekraczające moje kompetencje – znajomość DRUPALA. Jeśli znajdzie się informatyk specjalista od drupala a ma zacięcie wolontariackie to mile Go widzimy.

Przepraszam

Admin: witold k

22 września 2018

5
Ocena: 5 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze: