Skip to main content
portret użytkownika witold k
kotwica.jpg

Godzina jakiej jeszcze nie było, a szkoda. Biorąc pod uwagę wariactwo naszych przodków – pokolenia Powstańców Warszawy, którzy rzucili się z motyką na księżyc. Którzy, tym rzuceniem się, wykrwawili dla nas pole do wojenek na górze.

Zaczynę od końca. Oczekiwałbym, że 1 sierpnia 2017 roku polityczni liderzy z obecnością Jarosława Kaczyńskiego symbolu obecnej politycznej władzy i jednocześnie lidera wiecznej „partyzantki” ogłoszą datę samorozwiązania się Prawa i Sprawiedliwości. Podadzą termin autentycznego wprowadzenia wolnych wyborów i prawidłowego usadowienia partii politycznej w systemie demokratycznym. Myślę, że mowa o ca 10 latach.

Tak jak niegdyś potrzeba było militarnego zrywu po to, żeby świat mógł zobaczyć polski żywioł, tak dziś potrzeba pokornego przeproszenia za zbyt długi czas okresu przejściowego. Swego rodzaju sabotażu wynikającego z ciągłego permanentnego poczucia braku polskiej godności, honoru, wolności. Mamy owe, ale... jako narzędzie do dzielenia – formy budowania koterii, nie wspólnoty. Tu wspomnę, np. mecenasa Siłę-Nowickiego nie Solidarność zaprosiła do Okrągłego Stołu... Ja też, nie powiem, wiele razy na złość komunie uszy odmrażałem.

Dlaczego to PiS, a nie inne partyjne koterie ma się samo rozwiązać? PiS przy całej liście błędów, wraz z porzuconymi w długiej drodze do politycznego sukcesu - zajął miejsce sługi Suwerena. (Wiem, że to konieczne: formy i czas, które już minęły - dalej utrzymywane prowadzą do upadku).

To, czego dziś ewidentnie brakuje, to upodmiotowienie obywatela - członka narodowej wspólnoty Polaków. Nie wiem, komu więcej zawdzięczamy: członkom partii, ciągle pomiatanym, czy wyrzucanym w ciągu dekad, który swoją pracą, postawą, dorobkiem po części znów zasilili główny partyjny garnitur. Inni jak samotni żeglarze pomogli zobaczyć ląd. Nieważne. Ważne, żeby zasilić główny kierunek naprawy Rzeczypospolitej... pospolicie. To jest możliwe. Bez tego upadniemy po raz kolejny.

Kto rządzącym zabierze rębak? Lepiej żebyśmy to my zwykli obywatele zrobili.

witold k

1 sierpnia 2017

5
Ocena: 5 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak