Skip to main content

Zadaje pytanie o sens dalszego funkcjonowania trybunalscy.pl

portret użytkownika witold k
Herb.png

XXXIV List do Przyjciół

Piotrkowianie o prawicowej, katolickiej proweniencji! Mija 10 lat funkcjonowania interaktywnego portalu, który w zamyśle ma być miejscem wymiany opinii, poglądów, merytorycznych sprzeczek. Jak wiemy, tam gdzie spotka się dwóch Polaków, pewnikiem będą trzy zdania na ten sam temat.

Jesteśmy (częścią - piotrkowską) tą nacją, tym starym, europejskim narodem (Rzym nie dał rady Lachom), który potrzebuje wolnej, nieskrepowanej płaszczyzny porozumienia.

Nie będę się więcej rozpisywał - przypomnę najnowszą historię, którą pan Wojciech Smarzowski (Wojtek) przypomniał. Każdy wstępnie rozgarnięty wie, że nafaszerowany para ukraiński motłoch, podobnie do człowieka przed pierwotnego (rzezi wołyńskiej nie dokonali ani ludzie, ani zwierzęta) dokonał bestialskiego mordu w wyniku umiejętnego oszukania Goi przez Żydów-komunistów. O ironio! Syn ważnych ówczesnych ukraińskich międzynarodowych działaczy: Michnik Heleny i Szechtera Ozjasza w najlepsze pozostaje na funkcji, bo Goje jak zawsze podzielone.

A u nas w Piotrkowie Trybunalskim? PROM – potrafi! Kto wyjaśni, jakim cudem od 20 lat żerują, umniejszają, poniewierają, nie podejmują współpracy - polemiki? Powodują powstawanie dużej siły nie z naszych kuźni... Kto za to odpowie? Ja nazwiska znam.

Towarzystwo dla wygody zaszufladkowało pomysł i trwający od 10 lat projekt – propozycję niekomercyjnego miejsca budowania wspólnoty ponad podziałami (Wielu w Jednym Celu). Zabrnięto w kozi róg. W pułapkę ofsajdową. Religijnych na ten przykład piotrkowian zgania się na masowe imprezy w tym samym czasie – pomija wspólne miejsce: projektowania – ustalania dat, tej czy innej imprezy skierowanej do masowego odbiorcy. To tylko przykład. Mamy do czynienia ze zwykłym wyścigiem szczurów.

Podobnie do 1998 roku noszę się z zamiarem zaprzestania kopania się z koniem (przestać: finansować, utrzymywać i pisać na trybunalscy.pl). Powstanie dół – dziura, która wielu ucieszy. Liczę jednak, że nasza Autorów służba, moje pieniądze, znajdą wsparcie, współpracę i pod szyldem domeną trybunalscy.pl zaistniejemy jako najszersza formacja zapisana w naszej deklaracji ideowej.

Październik 2016

Witold Kowalczyk

Ankieta

2.75
Ocena: 2.8 (32 głosów)
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze:

Trwać!

Witku przyznam, że samo postawienie pytania mnie zasmuciło chociaż muszę przyznać iż niezbyt często wspierałem Ciebie tutaj. Myślę, że trzeba trwać w tym co sobą reprezentujesz i tym wszystkim co tutaj umieszczasz. Jeśli potrzeba wsparcia w utrzymaniu strony jestem gotowy jakąś część przeznaczyć i wspierać nie od czasu do czasu ale systematycznie. Jeśli gotowy byś był to zaakceptować możesz na mnie liczyć a i myślę, że i inni by się znaleźli którzy myślą podobnie.

Na marginesie chcę tutaj Tobie podziękować za to, że jesteś i trwasz jak wielu innych wbrew wszystkiemu i tym co by z radością przyjęli zamknięcie tej strony. Dlatego jeszcze raz powtórzę jeśli siły pozwolą TRWAJ! Brak tego portalu objawił by się pustką. Chcę Ci podziękować za te wszystkie lata Twojego wysiłku, uporu i chęci bycia poprzez realizowanie tego wszystkiego co mogłem tutaj przeczytać. Może to mało z mojej strony ale chciałem byś o tym wiedział, że jestem Ci wdzięczny za Twoją tutaj obecność. Jesteś wartością samą w sobie i jednocześnie historią tego miasta i tej wspólnoty.

Z poważaniem i szacunkiem.
Sergiusz

Trybunalscy.pl to wyrzut piotrkowskiego sumienia

portret użytkownika Admin
cytuję Sergiusz S

Witku przyznam, że samo postawienie pytania mnie zasmuciło chociaż muszę przyznać iż niezbyt często wspierałem Ciebie tutaj. Myślę, że trzeba trwać...

Z poważaniem i szacunkiem.
Sergiusz

Trybunalscy.pl to wyrzut piotrkowskiego sumienia

Zabraniam!

portret użytkownika Tadeusz

Witek, o czym Ty myślisz! Zabraniam!
Szerzej napiszę za kilka dni jak wrócę z wyjazdu. A tymczasem odsłoń całą prawdę, która doprowadza Cię do takiej desperacji.

trybunalscy.pl - być albo nie być - oto jest pytanie

portret użytkownika Towarzystwo Patriotyczne

Pozwolę sobie zacząć od przytoczenia moich autorskich słów dających mi siły i wiary w trudnych chwilach rozczarowań:
„ Należymy do pokolenia, które miało dość sił by przeciwstawić się wszechobecnemu złu i odnieść zwycięstwo”.
To przekonanie utrwaliło się we mnie w czasie „wolnym od pracy” – w stanie wojennym, kiedy byłem najpierw ekstremą, później figurantem, by z początkiem stanu wojennego zostać pensjonariuszem internatu, wg słów ówczesnego rzecznika ”WRON”-y.
W roku 1989, ta myśl i to przekonanie stało się materią. Czerwona Armia opuściła teren nad Wisłą.
Szybko okazało się, że do utrwalania tego polskiego II Cudu nad Wisłą było nas coraz mniej.
A dziś, na przykładzie mojego umiłowanego Piotrkowa Tryb. okazuje się, że jest jeszcze gorzej. Dramatyczny sygnał Witka (admin – trybunalscy.pl ) poruszył i przeraził mnie do głębi. Nadal trudno mi w to uwierzyć.
Z pobliskiego Radomska patrzyliśmy na posiadający taką witrynę internetową Piotrków z nieustającą zazdrością. Z największą wdzięcznością przyjęliśmy zaproszenie do współpracy i przedstawiania na nim naszych patriotycznych tematów i spraw. W świetle śmiertelnie wrogiej postawy poprzednich władz miasta, stosujących totalną destrukcję pracy i blokadę informacji dot. Towarzystwa, skutecznie omijaliśmy ich wrogie działania.
Dziś wcale nie jest lepiej. W Radomsku nie ma się gdzie ukazać wolny, niezależny głos. Prasa, TV – zupełny brak niezależności. Wszystko sprzedane. Aby dziś w takim mieście nie zginąć, trzeba móc swoje istnienie i działanie przedstawiać publicznie. W tej sytuacji podjęliśmy decyzję o wydawaniu własnego Biuletynu. Co prawda jedynie do użytku wewnętrznego ale coś jest. W tej materii miasto cofnęło się do lat 80 - tych, kiedy krępowany NSZZ SOLIDARNOŚĆ rozmawiał ze społeczeństwem swoimi biuletynami i gazetkami związkowymi. Tak w Polsce rodził się Wolny Głos.
Czy Piotrków Tryb. zamierza cofnąć się do tamtych lat?. Nie wierzę. Społeczeństwo piotrkowskie, prawica i szeroko rozumiany Obóz Patriotyczny tak po prostu, używając kolokwializmu, spuści takie cudowne dziecko - portal trybunalscy.pl ? Nie do uwierzenia !
Jako żywo widzę w tym rękę Agresora i jego Agentów Wpływu. Oni zmierzają do pełnego zwycięstwa. Dla poznania metod działania AW i celu Agresora proponuję – Wieczór Patriotyczny pt. „Agenci Wpływu”. To byłby nasz i mój udział w ratowaniu portalu. Jeśli portal trybunalscy.pl zniknie, nikt nie będzie mógł mówić, że nie wiedział. Będziecie i będziemy się wstydzić samych siebie.
Marszałek Józef Piłsudski powiedział wiele proroczych słów ale te, które przytaczam poniżej, pasują do tej sytuacji wyjątkowo: „niepodległość jest nie tylko dobrem cennym ale bardzo kosztownym”.

Drogi Witku! - nabierz odwagi i publicznie przedstaw nam niezbędne potrzeby dla uratowania Waszego – naszego portalu.

Tadeusz Dudkiewicz
Towarzystwo Patriotyczne

Radomsko, 17 listopad 2016.

Mało tej dyskusji

portret użytkownika witold k
Quote:

Dziś wcale nie jest lepiej. W Radomsku nie ma się gdzie ukazać wolny, niezależny głos. Prasa, TV – zupełny brak niezależności. Wszystko sprzedane. Aby dziś w takim mieście nie zginąć, trzeba móc swoje istnienie i działanie przedstawiać publicznie. W tej sytuacji podjęliśmy decyzję o wydawaniu własnego Biuletynu.

Czy Piotrków Tryb. zamierza cofnąć się do tamtych lat?. Nie wierzę. Społeczeństwo piotrkowskie, prawica i szeroko rozumiany Obóz Patriotyczny tak po prostu, używając kolokwializmu, spuści takie cudowne dziecko - portal trybunalscy.pl? Nie do uwierzenia!

Drogi Witku! - nabierz odwagi i publicznie przedstaw nam niezbędne potrzeby dla uratowania Waszego – naszego portalu.

Tadeusz Dudkiewicz
Towarzystwo Patriotyczne

Radomsko, 17 listopad 2016.

Towarzystwo Patriotyczne ma u nas konto. Może mieć swoją grupę tematyczną. Biuletyn możecie publikować w wersji artykułu ale także w pdf na dysku google. Pomogę jak trzeba.

Odwagi nabrałem w akcie urodzenia. Tyle, że aż - uszy na złość komunie odmroziłem. Teraz potrzeba odwagi tym milczkiem rondel opróżniającym. Tu mamy problem. Zawsze było tak, że 3% polskiej populacji - angażowało się w służbę tak w niewoli, komunizmie, jak i teraz. Ot co.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.