Skip to main content

Piotrkowskie pogotowie Koronkowe

portret użytkownika witold k
20160928_151436.jpg

Czas na kilka zdań z Akcji „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata", która od wielu lat odbywa się w dniu 28 września, o godz.15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny.

U nas, w Piotrkowie Trybunalskim, pierwsza publiczna modlitwa obyła się na skrzyżowaniu Al. 3 Maja z Al. Kopernika – nie pamiętam roku – może linka znajdę. W tym roku nie zamieściłem wydarzenia na naszym portalu, ponieważ najważniejsza jest konsekwencja. Trybunalscy.pl to niczym nieorganiczna propozycja współpracy. Osoby, środowiska same się rejestrują i pokazują, promują, publikują. Jesteśmy znani i pomijani. W efekcie wiele wydarzeń u nas się nie odnajduje, bo nie ma odwagi, bo o nas nie wiedzą.

Dziś wracam na rowerze z pracy i omijam pierwszą kilkuosobową grupę czekającą na godzinę 15 – na godzinę Miłosierdzia. Jest 14,50. Słyszę: Niech pan do nas przyjdzie. Pędziłem co sił do przedszkola po wnuka. Rzuciłem słowem, że nie dam rady. A w domyśle: spróbuję. Wnuka zgrabnie do domu odstawiłem i "przyszurkowskowiłem” tak, że o 15,09 byłem pod krzyżem na rondzie Solidarności.

Wierni nie modlą się, a jest, że tak powiem po terminie. Nie ma księdza… NO! Zainicjowałem Koronkę, którą skutecznie modliliśmy się.

Do meritum. Publiczna modlitwa jest nam szczególnie potrzebna. Jeśli zaś o Koronkę chodzi no to szczególnie. Tak, jeśli chodzi o niewyczerpane Miłosierdzie Boże jak i szczególne męczeństwo naszej siostry Heleny Kowalskiej nick Faustyna.

28 września 2016

Powiązane

4.636365
Ocena: 4.6 (11 głosów)
Twoja ocena: Brak

Na Rynku Trybunalskim w obrębie murków ratusza

portret użytkownika Nazaret Energetyków

Podobna sytuacja mnie spotkała na Rynku Trybunalskim w obrębie murków ratusza i spowodowała, że w drodze postarałem się łączyć i odmówiłem koronkę do miłosierdzia indywidualnie, ale w tym odmawianiu odczułem potrzebę tej wspólnotowej formy modlitwy będącej świadectwem wiary. Było mi brak tej wspólnoty, tych serdecznych ludzi, którzy mnie do tej modlitwy zapraszali.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.