Skip to main content

X Zjazd Klubów Gazety Polskiej

portret użytkownika witold k
KGP.gif

Po raz trzeci?, w podpiotrkowskim Ośrodku Wczasowym DRESSO spotkali się aktywni członkowie pisowskiego zaplecza. KGP, o czym od lat mówię i jak mogę wspomagam, to duży ruch obywatelsko-polityczny, podobny do inicjatyw z lat Junty Wojskowej. Podobnie do tamtych środowisk: podzielony, poróżniony, czasem niezdrowo rywalizujący - jednak potrzebny. Wywołujący poruszenie i nadzieję - tak jak niegdyś.

Tyle lat minęło... Patrzę na swoich następców; tak jak na mnie patrzyli wtedy podsiwiali... Nawet zasadniczy polityczny konflikt jest taki sam... ten sam.

Pewnie i te same błędy, które "Myśmy" popełnili i „Oni" popełnią. Już popełniają. Nic to – jest nadzieja i obudzona perspektywa.

Kompromitacja Platformy Obywatelskiej - taka totalna, powszechna; od politycznego chronienia postkomunistycznej bezpieki spod znaku WSI, przez chamski język i takie myślenie o polityce, po korupcje pomniejszych maniutków do ogrania jej przez Rosję Putina - odchodzą z rękami umoczonymi w krwi ofiar smoleńskich.

PZPR był w lepszej kondycji, a Geremek z Kiszczakiem nowych pożytecznych chronili. Dziś nikt ich nie chroni - sami będą się chronić współczesną Trybuną Ludu... Dziś za Gazetę Wyborczą i Adama Michnika robi właśnie Tomek Sakiewicz i Kluby Gazety Polskiej.

Przestrzegam zatem przed zbytnią euforią, która pozwoli kupony odcinać; tak długo jak długo owe odcina: Gazeta Wyborcza i Adam Michnik.

Jest jeszcze zadłużona, sponiewierana Polska i jej obywatele z przyrodzenia i historii dumni i (…).

witold k

30 maja 2015

3.875
Ocena: 3.9 (8 głosów)
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze: