Skip to main content

Macie Państwo wolną chwilę…

portret użytkownika Seneka
polska_flaga01.jpg

Czas strzelać gole

Jeśli chce się grać w Lidze Mistrzów to trzeba strzelać gole! Całkiem niedawno Bayern’owi Monachium lekcji tej udzieliła FC Barcelona i to ona zagra w finale LM. Taki już ten świat jest, że gdy się zagapisz to inni tę okazję bezwzględnie wykorzystają. Potrzebni są snajperzy a obrońcy chwilowo mogą nawet pójść grzać ławkę…Ale na chwilę ! Wczorajszy sparing dwóch kandydatów do finału ligi prezydenckiej nie przyniósł zdecydowanego rozstrzygnięcia; mecz i dogrywka nie wskazały zwycięzcy a więc… strzelamy. Ustawiamy piłkę i z jedenastki walimy ile w nas sił. Nie można inaczej gdy się strzela jeden na jednego. Czy można tu być gentlemanem i kopnąć tak by nie wyrządzić krzywdy? Wyjdzie się na safandułę. Takiemu lepiej by było gdyby został w kambuzie i ziemniaki obierał. Tu spokojnie nawet ceny kartofla można nie znać?

Nie mam większych zastrzeżeń do arbitrów spotkania poza tym jednym, że pozwolili by obecny prezydent wchodził ze swoją kwestią gdy odpowiadał partner. To sprawdzony sposób na zagłuszenie wypowiedzi i na dekoncentrację wypowiadającego się. Pan Duda wyszedł z tego tym razem obronną ręką. Trzeba by ustanowić zasadę punktów karnych za takie faule. Gdy zabierasz cenne sekundy rywalowi to ze swojego czasu taką ilość sekund oddajesz.Ten garnitur dziennikarstwa polskiego, który ten mecz obsługiwał jest do zaakceptowania. Żle by było dopiero gdyby wystąpił KOLT. Są żurnaliści wyspecjalizowani w technice kolażu, to jest sklejania bądź wycinania słów, wypowiedzi a nawet niechcianych osób z całych fragmentów reportażu lub paneli dyskusyjnych. Do perfekcji technikę kolażu doprowadzili w przeszłości towarzysze radzieccy. Gdy odchodził gensek a pojawiał się nowy to nawet z encyklopedii i ze zbiorowych fotografii znikał poprzednik. Właśnie o takich żurnalistach jest tu mowa. Państwo sami wiedzą gdzie ich szukać. Podobno pracują, już drugi wiek, dla naszego dobra, za nasze pieniądze byśmy byli oświeceni takim światłem co nas poprowadzi w świetlaną przyszłość szklanych domów. Póki co mamy kredyty do spłacania a nad terminową ich spłatą czuwają beibizaury /sic/. Takie klony, jak owieczka Dolly. Przebudzenie naszego prezydenta nastąpiło w chwili gdy jeźdźcy Apokalipsy już stukali w okienko? Podpowiedziano prezydentowi, że za nimi zagony frustratów, moherów i wyklętych pędzą na Majdan i trzeba im drogę zagrodzić!

Za jaką Polską się opowiadacie? …grzmiał Pan prezydent. Polska jest przy mnie- wyjaśnił!Od razu też skoczyły w górę wyniki sondaży a stada dworzan zapewniały z wszystkich publikatorów, że racja jest przy dworze i niech nikt sobie nie myśli, że jakiś muzyczny ćpun mógłby wrota tego dworu otworzyć? W necie pojawiły się komentarze dyżurnych trolli zapewniających internautów, że wynik Pana Kukiza to wypadek przy pracy i fenomen ten zniknie przed końcem roku niczym kometa na niebie.

Zatem pojawiło się pytanie czy Polacy obudzili się z letargu i dojrzeli, że buty już dla nas uszyli a dziergali je, po cichu i mozolnie, przez dekadę? Mamy najdroższy gaz w całej Unii, woda u nas droższa od benzyny w niejednym kraju /dlatego co bystrzejsi jej producenci już ją butelkują/, a po prą zaczniemy chodzić w głąb lasu by tam go sobie pędzić i jak dawniej choć trochę sobie życie osłodzić. Przecież instalacje gdzieś jeszcze mamy? Pojawiły się też informacje, że zasłużeni dla demokracji notable już grzeją swoją inteligencję, by Polakom zaproponować nowe objawienie partyjne, które z gruzów swej poprzedniczki wynoszą jako sztandar odnowy. Jestem spokojny o pokolenie moich rówieśników i tych co dojrzeli jeszcze w czasach jedynie słusznej ideologii, że oni omamić się nie dadzą tym prorokom. Teraz wierzę też w pokolenia młodych bo im się chciało pójść na wybory.

Wyciągnęli czerwoną kartkę i pomachali nią establishmentowi, któremu wydać trzeba jeszcze komendę – sztandar wynieść!

Ostatnie okrążenie panowie!

Chciałbym też doradzić młodym by nie wdawali się w żadne bijatyki z policją. To strata czasu i sił a rezultat zawsze taki sam. Zresztą to nie ten adres. Wielkie czyny muszą dawać wielkie zwycięstwa a to jest dziełem rozwagi, odwagi i dobrze opracowanej strategii. Ghandi rozpoczął swój bój z imperium tak rozległym, że nie zachodziło w nim słońce i przemierzał je boso. Jego ojczyzna jest dziś wolnym i wielkim krajem. Bo wiara w sens i słuszność sprawy to najlepsza broń.

Został wykonany wielki przełom i on musi skutkować równie wielkim wyłomem w architekturze po okrągłostołowej. Odrzuceni, którym beneficjenci tamtego porządku przypięli etykietę oszołomów i frustratów muszą wrócić do gry, której będą podmiotem! Nie da się utrzymać sytuacji gdzie naród tej wielkości i z taką historią jak Polska, po tylu złożonych ofiarach miał żyć na klęczkach, szukać swojej szansy na obczyźnie, godzić się z daremnością marzeń o sprawiedliwym domu ojczystym, gdzie bezpiecznie i dostatnio dla wszystkich. Nie tylko dla wybrańców.

Seneka

19 maja 2015

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak

Brawo!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski
5

Seneka napisał bardzo dobry felieton.

Mam, zawsze miałem

portret użytkownika witold k

Mam, zawsze miałem wolną dla Ojczyzny chwilkę (niektórzy wiedzą bardzo dobrze) Mamy kolejny etap zaganiania trzody do zagrody. Mówię o uznaniu przez WSI-owego kandydata zasadniczych oczekiwań polskiego obywatela. Wiek emerytalny, wolne wybory, śmieciówki.

Dobrze wiemy, że jedyne nadzieje na naszą suwerenność, to zaciąganie paska. Jeśli pasek ma być popuszczony to znaczy, że Rusko-Niemiec bądź Żydo-Amerykanin na to się zgodzi. Czyli Gierek po raz III?

Swoją drogą nie myślałem, że WSI-oki aż tak zgłupieją. To dobrze. Jeśli da im to kolejne 5 lat dla Komorowskiego to dopiero dobrze. Lepiej skazać urzędującego Prezydenta niż emeryta. Ja bym Komorowskiego wycofał... dał mu odejść. Mamy podobną do czasu wejścia CBA sytuację. Tutaj też WSI-oki mogliby uratować pozycje i wrócić na łono Ojczyzny - Polski.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.