Skip to main content

Anty rządowe? Protesty...

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Bękart z „Magdalenki” i jej substytut PO - to przykre, naprawdę jest niczyj. Zamieszanie totalne: jeden z oficerów zakładających Platformę Obywatelską właśnie podenerwował się, bo premier Kopacz (od przekopywania lotniska) – zatrudniła byłego zchn-owca w swoim gabinecie. Co PO jest warte bez swych oficerów? Kiedy, swego ucznia B. Komorowskiego odpuszczą? Co będzie, gdy go odpuszczą – gdy przegra wybory prezydenckie?

Raz, jak mówią rządzący (?), chce kopalnie sprzedać nowobogackiemu, raz nie chce. Jak śliski to temat, widać po specjalnym ustawowo-nocnym zapisie o zakazie sprzedaży kopalń. Wygląda, że towarzystwo coraz bardziej za łby się chwyta, trudno się połapać, kto i w co pogrywa. Nawet nie mają odwagi głównymi sprawcami bankructwa III RP nazwać… protestujących. Przecież to oczywiste!

Zrobiliby to. Ale jednak co nieco nasza sprawa – formalnie niczyja – komisarze (UE) nie mają odwagi nie uznać tubylczych administracji, ponieważ je utrzymają (nimi sterują) - może spłatać figla. Może pojawić się analiza, która jak na dłoni wskaże, podzieli odpowiedzialność za upadek Państwa pomiędzy strony rozkradające. Te strony to: „ Chamy – Żydy – Maniutki”, Może się okazać, że straty spowodowane strajkiem pracowniczym lokują się na samym dole - najmniej obciążające upadek. Fakt - czyszczą przedpole dla międzynarodowej konkurencji – komisarzy i oligarchów.

Obecne, pełzające polskie powstanie, jak wszystkie w PRL-u i nieudane zrywy III RP – spełniają rolę pożytecznego - nieskuteczne wystąpienia przeciw:

 • wasalizacji Polski przez strony europejskiego konfliktu: politycznego, gospodarczego, militarnego, ideologicznego, kulturowego,
 • post peerelowskiej krzywdzie,
 • lokalnemu – krajowemu zawłaszczaniu państwa przez post ubeckich oligarchów, którzy pieniądze już przeprali,
 • niewyobrażalnemu obciążeniu podatników z efektem homosovieticusa,
 • bieżącej manipulacji,
 • bezsilności opozycji,
  co przepełnia czarę goryczy. Mam pytanie. Po 25 latach oszustwa:
 • wyborczego – brak ordynacji, która wyrażałaby autentyczne przedstawicielstwo,
 • fiskalnego – brak rzeczowo przedstawionego obciążenia państwa i narodu u dłużników i z tego wynikających konsekwencji ekonomicznych i ideologicznych.
 • prawnego - ideologizacja życia publicznego, narodowego, kulturowego.
  W tej sytuacji można skutecznie przeprowadzić narodowe powstanie? Kto ma je przeprowadzić. Gdzie ulokować w międzynarodowej strukturze, w jakiej pozycji? Ile to kosztuje wyrzeczeń i jakich? Kto będzie gwarantem – stabilizatorem?

  witold k

  6 lutego 2015

 • 3.666665
  Ocena: 3.7 (6 głosów)
  Twoja ocena: Brak