Skip to main content

PiS w RM VII kadencji

portret użytkownika witold k

Wkładam kilka wpisów, jakich dokonałem w blogu mając naiwną nadzieję, że będą okazją do oddzielnych dyskusji - komentarzy. Tak się nie stało. Skasowałem je przenosząc do tego wątku jako kolejne wpisy. Niech ten wątek pozostanie miejscem dyskusji na całą kadencję.
Wątek na forum otrzymuje tytuł "PiS w RM VII kadencji" jednak - dotyczy nieprawdopodobnie trudnej sytuacji jakiekolwiek opozycji w utworzonym w naszym mieście PROM-ie.

Forum jest polem rozmowy osób odpowiedzialnych, potrafiących wznieś się ponad... inne opinie, oceny, czy własne ego. Koteria jaka się wytworzyła dzięki obojętności czy asekuracji innych, musi zjednoczyć wszystkich sprowadzonych do parteru. Umniejszonych z jednej strony i czerpiących osobiste korzyści z tytułu przynależności do grupy wzajemnych adoracji z drugiej.

Walczę ze zjawiskiem od lat samotnie... to powinno się zmienic. Jeśli moje oceny, komentarze są niesprawiedliwe przepraszam ale ucieczka od nich jest spełnieniem oczekiwań nieprawdopodobnego zdominowania życia w miesicie przez bardzo przeciętną grupę.

8 grudnia 2014

Moi mili parafianie: radni PiS

portret użytkownika Admin

Dajecie się zaszufladkować. Kto powiedział, że prezydent ma jakieś pierwszeństwo w Samorządzie. To, RM - radni ustalają; koalicje, większość i deklarują pracę na rzecz Miasta. W trosce o urząd Prezydenta, zawiązują kolację w naszym przypadku; 6+4+4

Dłużej już nie czekam. Wszyscy oprócz Sławka mają konta na trybunalscy.pl. Sławek, zaraz zakładam ci konto. Dostajecie grupę roboczą już istniejącą fodeus: http://www.trybunalscy.pl/node/6997 na razie ja będę ją administrował i poprzez nią codziennie kontaktował się z Wami.

witold k

26 listopada 2014

Weście się i zorganizujcie: radni PiS

portret użytkownika Admin

Weście się i zorganizujcie. Grajcie w jednej drużynie. Naprawdę, nie palcie ostatnich mostów. Skorzystajcie z mojej propozycji i grupę, którą wam proponuję, potraktuje jako miejsce rozmowy - wymiany doświadczeń. Wymieniajcie opinie, szykujcie wystąpienia ect.

Widać i to na samym początku, takie różnice, brak zaufania, że rozwalicie kolejną szansę - platformę porozumienia - samoedukacji.

Przy mądrym, maksymalnie publicznym dyskursie, możecie zbudować nową wartość. Nie palcie ostatniego mostu jakim ja jestem i nasz portal. Większość z was, jeśli nie wszyscy uciekacie przede mną i portalem, na tej samej zasadnie jak to było w naszej historii - ucieczka przed epitetem, umniejszeniem ect. Wykazujecie w ten sposób: asekuracje, zakompleksienie, co zawsze jest beznamiętnie wykorzystywane przez przeciwników.

Jesteście, przede wszystkim bardzo różni. Aby to zmienić musicie wypowiadać się i w ten sposób zapoznawać się i poddawać własne opinie krytyce. Lepiej to robić dobrowolnie niż być w przyszłości bezwzględnie potraktowanymi.

Przede wszystkim, powiedzcie sobie szczerze poco wam ta rada, czego oczekuje każdy z was. Samorząd obecnie to mało znaczący element życia politycznego i publicznego. Nie ma kompetencji, uprawnień. Jest w tej sytuacji zbędny a już na pewno za duży.

Zorganizujcie wszystkim kandydatów do współpracy np. w kolejnej grupie.
W ogóle zapoznajcie się z moimi wpisami - chodzić z setką. W tedy bardziej się zrozumiemy.

witold k

27 listopada 2014

PS. powiadomcie się nawzajem o tym internetowym miejscu, uzupełnijcie konta o aktualne tel, czy maile. Jesteście bardzo ciency, proszę się nie obrażać a podjąć działanie zmieniające waszą wiedzę, podglądy i działania.

Do tej grupy zaproście maksymalnie dużą grupę ludzi, zwłaszcza ludzi Prawicy, do której was zaliczyć nie można a robicie za prawicę. Podejmiecie kontakt wpiszcie cokolwiek... smartfony ustawcie na odbiór subskrypcji.

Potrzeba nowego otwarcia

portret użytkownika Admin

Nowego - bo w Piotrkowie nieznanego - lokalnej blogosfery. W Piotrkowie na tym polu (z pozycji ugruntowanej) działa kilka osób na, jak nazywamy, prawicy, trzy (jeśli są inne prosimy o kontakt): Paweł Sztąberek – piotrkowskie przedruki jego aktywności krajowej, Jacek Łukasik i niżej podpisany, który po powstaniu portalu zrezygnował z publikacji na prawica.net czy opoka.org.pl

Totalne zdominowanie publicznej debaty przez – jak to zgrabnie ujął Ojciec Rydzyk – „media mętnego nurtu” ugruntowały i umocniły wyalienowanie się większości z życia publicznego (komercja - polityczna poprawność).

Frekwencje wyborcze są tu okresowym sprawdzianem tego złego stanu rzeczy. Ta sytuacja wytworzyła, jak nigdy wcześniej, potężny kolejny ruch drugiego obiegu, tak zwaną blogosferę. Blogosfera wpisuje się w przyrodzoną nam wielomówność, ograniczoną tzw. wolnymi mediami, w istocie, koncernami bezpośrednio zaangażowanymi w główne nurty politycznej ekspansji współczesnego świata. Na polu krajowym blogosfera wypełnia potrzeby. Na dole jest źle. Jest bardzo źle. Lukę mogą wypełnić, dopełnić, np. radni VII kadencji z prawicy, po pierwsze z PiS, potem ich koalicjantów w RM. (nie zamykamy drogi przed nikim. Każdy, kto wypełnia warunki deklaracji, ma u nas miejsce)

To niesamowicie ważna sprawa. Jeśli radni podejmą blogowanie na temat swojej aktywności, zmobilizują innych, pobudzą i wzmocnią naszą działalność, otworzą nową perspektywę w niedalekiej przyszłości.

witold k

28 listopada 2014

PS. W szczególności zapraszamy do zamkniętej części grupy fodeus

Przygotujcie

portret użytkownika Admin

Przygotujcie mocne sensowe wystąpienia na I sesję RM. Tematy mogę podpowiedzieć. Zapraszam do tego wpisu

witold k

28 listopada 2014

Czy ktoś

portret użytkownika Admin

Czy ktoś kieruje pisowskim bajzlem. Czy mam na panelu głównym wieszać moje do was pytania. Odłóżcie kompleksy, ambicje i zróbcie jakiś krok. Jeśli maniutki dogadali się z SLD spróbujcie odkładać ślubowanie. Aż do nie podjęcia mandatów przez PiS w ogóle. Przede wszystkim bieżące komunikaty z życia samorządu po wyborach. Pilne zebranie wszystkich kandydujących i praca z nimi. Panel działań jest spory, wymaga jednak wspólnych działań -trybunalscy.pl. Ręce mi opadają.

wtold k

30 listopada 2014

Jakie wnioski z pierwszej sesji

portret użytkownika Admin

Jakie wnioski z pierwszej sesji w szczególności z niebytu radnych PiS na tejże sesji. Chciałbym uczestniczyć w waszym spotkaniu. Ilość błędów w czasie do pierwszej sesji jest tak duży, że można go już nie odrobić. To jednak nie jest najważniejsze, wazniejsza jest wasza współpraca i oficjalna działalności np. - publicystyka. Zjednywanie sobie obserwatorów i współpracowników.

Barta i Antka informuje, że nikt z pisu, z radnych pisu, nie podejmuje kontaktu ze mną. Są zakompleksieni i jednocześnie wywyższeni. Nikt tego nie ogarnia i nad tym nie pracuje nie ma szefa. Prosiłem wiele razy Grzegorza i Wiesię o tel do kolegów, oto aby zalogowali się w grupie nic. Obraz jest bardzo nie ciekawy.

witold k

2 grudnia 2014

Bartek nie wyzywaj Antka od ministra...

portret użytkownika Admin

Kilka zdań ze spotkania PiS-u w dniu 2 grudnia 2014. Wybrałem się na spotkanie z radnymi PiS. Radnych nie było. Owszem szefowa struktury pisowskiej była i jest radną. Na początku pożałowałem swoich kąśliwych wpisów jakich dokonuje w grupie "fodeus" miałem je usunąć. Szybko jednak okazało się, że muszą być koniecznie przeczytane przez tych do których je kieruję ale i do maksymalnie dużej ilości czytelników służących polskiej sprawie.

Polska schizofrenia i złe traktowanie sobie równych. Po pierwsze pana Antka wyzywają od ministra. Jest posłem. Poseł jest wyżej w strukturze państwa. Ale to pikuś. Od ministra wyzywa się człowieka, który nie uznaje państwowości III RP. PiS musi się z decydować: jest likwidatorem bękarta z "Magdalenki" czy jedynie chce wykurzyć kumpli i zastąpić ich miejsce. Jarka Kaczyńskiego pytałem czy "Magdalenka" to zdrada odpowiedział, że tam był.... no to nie zdrada.

Prezydent Chojniak, we wszystkich możliwych przypadkach. Dyrektor to tamto itp. Radni już będą się słuchać. No to posłuchali się. Nie przybyli. jedynie dwóch miało usprawiedliwienie. Moi mili parafianie nie wynosimy siebie ani innych. Słuchacze to nie motłoch, którym się posługują wybrani ale nasi darczyńcy, wypłacają nam żołdy. Wiesia jest przewodniczącą. Jeśli w PiS byłyby tysiące członków i jej funkcja musiałby mieć pozom dyrektora to nie do kolegów używanego. Nie plątamy rożnych poziomów tylko po to aby się wynieść... Nikt tego nie skomentuje a usunie się... na zebranie nie przyjdzie raz i drugi i po chłopie czy babie. Mówi wam to coś.

Przede wszystkim po złaście z tych drzew na dół i zacznijcie mówić ludzkim głosem. Nie prezydent robi w ciula a Krzysiek Chojniak, którego takim kretyńskimi wywyższaniami sami do takiej postawy uprawiliśmy.

witold k

3 grudnia 2014

Proszę Was...

portret użytkownika Admin

Proszę Was...

Dziś 8 grudnia 2014 na II sesji RM popełniliście kolejny nie wybaczalny błąd. Konieczne było wystąpienie radnego PiS komentujące wybór przewodniczących komisji.
Proszę od wielu dni o nr tel. do Sławka, Piotrka, Łukasza nie dostaje ich. Założyłem grupę roboczą która w prosty i laty sposób pozwala się komunikować. Nic.

Zrobicie jak najszybciej konferencję w sali RM z piotrkowską prawicą. Jej program i propozycje debaty, opublikujcie przed spotkaniem.

witold k

8 grudnia 2014

Otwieram grupę fodeus

portret użytkownika Admin

Dowiaduje się, że radni PiS otwierają własną stronę, że będą się opierać na przekazach TV. Poszerzam zatem jak na razie jednostronną - moją debatę dla każdego kto chce wiedzieć i służyć lokalnej politycznej sprawie. Dołączam własnie: Anię, Stanisława,Marcina i Pawła.

Chciałbym aby była to grupa całej prawicy. Niedostępna ze względu na jasną pełną możliwość wywodu.

witold k

8 grudnia 2014

Bez komentarza zostawiam dotychczasową asekurację. Liczę, że to się zmieni.

kiedy te spotkania?

portret użytkownika Marcin P.
cytuję Admin

Kilka zdań ze spotkania PiS-u w dniu 2 grudnia 2014.

Coś chyba jest nie tak, bo mam wrażenie, że nie do wszystkich zainteresowanych (wśród nich jestem i ja) dotarła informacja o tym spotkaniu. No cóż... szkoda, bo pytań i pomysłów wiele ....

stara metoda

Marcin przecież to typowe niepowiadamianie o spotkaniach PISu czy Klubu GP...
jeśli zadajesz złe pytania, masz jakieś uwagi to Cię próbują wyautować z dyskusji... przydajesz im się przed kampanią do wieszania plakatów jednak ludzi zjednywać się do siebie powinno cały czas a nie na 2 miesiące przed wyborami, przypomnę tylko wydawanie Głosu redagowanego przez Błażeja przed wyborami parlamentarnymi co tydzień przez pół roku - klub gazetę rozdawał, rychło po wyborach gazetę zlikwidowano bo nie miał kto płacić - z całym szacunkiem w pracy dla Ojczyzny czasem się dokłada - poświęca się swój czas i własne pieniądze niestety robią to zwykle ci którzy żyją od 1 do 1 (emeryci i bezrobotni) ci których na to stać: "pracę u podstaw" mają w nosie i budzą się właśnie na 2 miesiące przed wyborami...
ps.jak mam po raz kolejny przekonać ludzi do głosowania na tych którzy ich : "olali" zaraz po wyborach
ps.2 przepraszam, że trochę nie na temat naszej Rady Miasta ale jak można dyskutować o tym co się dzieje w radzie jak te obrady są tajne...
Chciałabym się dowiedzieć jakie są komisje w RM i kto im przewodniczy?

pozdrawiam

Komisje RM

Składy komisji Rady Miasta:

Komisja Rewizyjna:
- Urszula Czubała – Przewodnicząca
- Sławomir Dajcz
- Marlena Głowacka
- Łukasz Janik
- Lech Kaźmierczak
- Marek Konieczko
- Szymon Miazek
- Ludomir Pencina
- Monika Tera

Komisja Budżetu, Finansów i Planowania:
- Marek Konieczko – Przewodniczący
- Urszula Czubała
- Sławomir Dajcz
- Łukasz Janik
- Krzysztof Kozłowski
- Piotr Masiarek
- Tomasz Sokalski
- Mariusz Staszek
- Monika Tera
- Ewa Ziółkowska

Komisja Oświaty i Nauki:
- Ewa Ziółkowska – Przewodnicząca
- Marian Błaszczyński
- Bronisław Brylski
- Rafał Czajka
- Piotr Gajda
- Marlena Głowacka
- Łukasz Janik
- Szymon Miazek
- Wiesława Olejnik
- Przemysław Winiarski

Komisja Kultury i Kultury Fizycznej:
- Mariusz Staszek - Przewodniczący
- Marian Błaszczyński
- Bronisław Brylski
- Rafał Czajka
- Piotr Gajda
- Marlena Głowacka
- Grzegorz Lorek
- Wiesława Olejnik
- Ludomir Pencina
- Przemysław Winiarski
- Ewa Ziółkowska

Komisja ds. Rodziny, Zdrowia, Spraw Społecznych i Osób Niepełnosprawnych:
- Piotr Masiarek – Przewodniczący
- Marian Błaszczyński
- Krystyna Czechowska
- Urszula Czubała
- Jan Dziemdziora
- Marek Konieczko
- Krzysztof Kozłowski
- Wiesława Olejnik
- Ludomir Pencina
- Tomasz Sokalski
- Przemysław Winiarski

Komisja Administracji, Bezpieczeństwa Publicznego i Inwentaryzacji Mienia Komunalnego:
- Monika Tera - Przewodnicząca
- Rafał Czajka
- Krystyna Czechowska
- Jan Dziemdziora
- Lech Kaźmierczak
- Krzysztof Kozłowski
- Grzegorz Lorek
- Piotr Masiarek
- Tomasz Sokalski

Komisja Polityki Gospodarczej i Spraw Mieszkaniowych:
- Jan Dziemdziora – Przewodniczący
- Bronisław Brylski
- Krystyna Czechowska
- Sławomir Dajcz
- Piotr Gajda
- Lech Kaźmierczak
- Grzegorz Lorek
- Szymon Miazek
- Mariusz Staszek

Dziękuję za odpowiedź. Swoją

Dziękuję za odpowiedź. Swoją drogą jakim to trzeba być zachłannym lub ile mieć do ukrycia, żeby nie oddać opozycji żadnej funkcji przewodniczącego w komisji ...
Pan Witek ma rację "piotrkowski maniutkowy układ" jest totalnym odzwierciedleniem rządów PO w kraju.

Jest potrzebny

portret użytkownika witold k
cytuję Anna L

Dziękuję za odpowiedź. Swoją drogą jakim to trzeba być zachłannym lub ile mieć do ukrycia, żeby nie oddać opozycji żadnej funkcji przewodniczącego w komisji ...
Pan Witek ma rację "piotrkowski maniutkowy układ" jest totalnym odzwierciedleniem rządów PO w kraju.

Jest potrzebny bieżący przekaz od radnych. Bez tego niepotrzebnie zapędzamy się w opiniowaniu ich działalności. Niestety radni sami są temu winni. Kilka zdań można sklecić na smartfonie i włożyć praktycznie w każdym miejscu i czasie. Może jak już się ukonstytuują? To po pierwsze, po kolejne trzeba budować szeroką formę pracy.
Do tego wszystkiego stawimy nasze możliwości i pomoc. Czas jest dobry.

Marginalizuje się niepokornych-to wiadome od dawna.

Tylko w czyim interesie? Bo na pewno nie mieszkańców.Te spotkania tajne przez poufne to taki objaw lęku czy lekceważenia? Tak nie zbudujemy niczego dobrego.

Jak długo można

portret użytkownika witold k

Jak długo można reanimować pacjenta... zwłaszcza, że nie ma pewności, że jak odzyska przytomność to nie złapie za gardło sanitariusza.

Może Oni nie chcą żeby ich reanimować?

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.