Skip to main content

"Piotrków - Pileckiemu 2014" - podsumowanie

portret użytkownika Admin
marsz_rotmistrza_pileckiego_2014_www.jpg

Całej zawartości materiałów szukaj w tagach: ogólnym Grupa tematyczna i kolejnych lat np. Piotrków - Pileckiemu 2014

18 maja Marszem Pileckiego zakończyliśmy nowy-stary ("Wielu w jednym celu" to także wielość pomysłów w czasie i przestrzeni przy zachowaniu własnej podmiotowości) projekt upamiętniania w naszym mieście narodowego bohatera Witolda Pileckiego. Oryginalnego wzoru: męstwa, pracy, poświęcenia – tego przymiotu Polaka, który na przestrzeni wieków jest w nas zwalczany. Bolszewicy zabijali tych, którzy nie gwarantowali lojalności. Kiszczak naznaczył epitetem „ekstrema” tych, którzy nie gwarantowali lojalności. PROM umniejsza tych, których nie ma w kieszeni... zawłaszczonej kieszeni podatnika.

Zapraszam do tego wątku na forum do tego abyśmy spisali w nim wszystkie swoje spostrzeżenia, uwagi, wnioski na przyszłość.

Na początek relacja z Marszu. Notatka z

 • naszegomiasta.pl
 • epiotrkow.pl
 • galerii Roberta Szali
 • piotrkow.pl
 • telewizja Piotrków 5,50-7,50
 • galerii Andrzeja Trzuszczaka
 • Relacja geleria z Mszy Świętej 13. maja u ojców Jezuitów
 • ...
 • Relacja z otwarcia wystawy i wykładu 14 maja u ojców Bernardynów.

  Tutaj załączam deklarację ideową pod którą są podpisane prawie wszystkie środowiska, które zaangażowały się w projekt. Jednak: IV LO, Klub Gazety Polskiej, Klub Historyczny "Grota", Prawo i Sprawiedliwość w sposób szczególny należy wskazać.

 • 5
  Ocena: 5 (8 głosów)
  Twoja ocena: Brak

  Dyscyplina Marszu...

  portret użytkownika witold k

  Zgłaszam na przyszłość sprawę wpierw blokowania nas przez lokalnych notabli, potem wchodzenia bez pardonu. Wchodzenia, które odkłada się niesmakiem i ignoranctwem wchodzących bez pardonu.

  Krzysztofa Chojniaka - Prezydent Miasta - umieściliśmy wysoko w porządku. Apelowałem - wiele razy aby podesłał swoje wystąpienie w celu powieszania go jak inne na portalu LIVE. (czas na uporządkowanie stanu faktycznego live, może TV Miejska podrzuci materiał, który przygotuje dla nas?) Nie zareagował, na Marsz nie przeszedł. Tuż przed wejściem do amfiteatru okazało się, że w imieniu Prezydenta wystąpi wiceprezydent. Niech tam, forma zlekceważenia nas przez naszego kolegę Krzysztofa. Andrzej opowiadał biografię Witolda Pileckiego, pomimo, że została wcześniej pokazana i to w szczególnej formie. Dlaczego tak się stało... trzeba to na przyszłość opanować. Wystąpienie w imieniu kolejnego dyktatora ominę... Wniosek? Czy należy odebrać mikrofon...

  Opcje wyświetlania odpowiedzi

  Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.