Skip to main content

Czy endecja obali układ z „Magdalenki”

portret użytkownika witold k
marsz. niepodleglosci.jpg

Kolejny Marsz Niepodległości za nami. Gierki pomiędzy organizatorami, a Policją - wyrównane. Przypomnę, organizatorzy oczekiwali wycofania się Policji z pierwszej linii frontu - jako pierwszy solidarnościowiec, tak mnie zaszufladkowali, mogę powiedzieć, że nic się nie zmieniło, Policja jak niegdyś Milicja, to narzędzie w partyjnej wojence. Rok - to za mało, aby prokuratura ustaliła winnych policyjnej prowokacji z 2012 roku. Już widzę, jak w IV RP dowódca spec grupy rozbijającej manifestacje opozycji będzie brylował w mediach i polityce jako specjalista.

Policja wycofała się na prośbę Organizatora. Uwaga: z miejsc, których powinna strzec. Może ktoś powiedzieć, że Policja nie jest elementem polityki „magdalenkowców”!

Jak w pytaniu. Oczywiście, że młoda endecja może obalić układ z Magdalenki. To dlatego przy zięciu stalinowca zbiera się element w średnim wielkim, że tak powiem i młodego Giertycha wskażę.

Wracając jednak do meritum. Do polityki, znaczy: manipulacji. Nikt, jak do tej pory, ani w PRL, ani w III RP nic nie mówi i nie robi, aby wyjaśnić naszą skolonizowaną sytuację. To, że nauczyciele Lecha Wałęsy nie dopuścili do „Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie” - jak powiedzieli ówcześni odrzuceni - polskiej chadecji, dziś może być szansą na zmianę. Na nic wykrętna argumentacja PiS o tym, że to byli znaczeni katolicy. Minęły 24 lata. Ci układowcy, którzy układ potem zdradzili, nic nie zrobili, aby oderwać się od komuny. Wieczna demagogia nic nie zmienia. Odcinanie się od nowej fali pogrąża naszą sytuację ku radości związku stalinięć z nowymi poprawnymi.

To wiemy. Teraz pytanie, co zmieni nowa fala? Na przykład: odkupi dokumentację robioną od lat dotyczącą całych obszarów naszej narodowej gospodarki, zdrowia, perspektyw? Za co to odkupi? Za ile Bruksela to sprzeda? Odmóżdżone polskie głowy jak odzyska? Długi jak spłaci?

Czy to w ogóle jest możliwe? Jest! Polacy są w stanie ponownie oddać rodzinną biżuterię, pracować ponad miarę ale...

witold k

12 listopada 2013

3.25
Ocena: 3.3 (8 głosów)
Twoja ocena: Brak