Skip to main content

Nie ma w regulaminie...

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Co ma zrobić obywatel – członek narodowej wspólnoty, który wyszedł z II podziemia, próbuje zakotwiczyć we wspólnocie obywatelskiej, także narodowej, pojęcie III konspiracji. Państwowiec-narodowiec szanujący prawo i władzę – przyrodzoną wartość homo sapiens.

Co ma zrobić, widząc na co dzień swego rodzaju „konspirację”, by nie nazwać - mentalność niewolnika - zbuntowanego parobka, który robi, co mu każą myśli i kombinuje... czeka. Mowa o PRL i jej następczyni III RP. O nieposzanowaniu prawa, autorytetu, o niebywałej wewnętrznej emigracji mas obywateli. Rozejściu procedur z codziennym życiem. Tumiwisizmem czy poddaniem się – niekopaniem się „z koniem”.

Żerowaniu uprzywilejowanych i mękach tych, którym przewidziano procedury z gruntu rozmijające się z potrzebami, wygodą, przyjętymi normami – prawidłowo rozumianym bezpieczeństwem: jednostki, rodziny, wspólnoty.

Jak ma ustosunkować się do słusznie wytoczonych wojenek realizowanych jednak pod fałszywymi hasłami, celami, intencjami - casus warszawskiego referendum. Czy socjal! (forma przetrwania tkanki...) zamiast ujawniania nowych możnowładców – POPIS - żadna ze stron rzekomego politycznego konfliktu nie nazywa rzeczy po imieniu. Nie mówi, gdzie jesteśmy jako państwo, narodowa wspólnota. Kto nas w to miejsce zaprowadził i co trzeba robić, jeśli jeszcze mamy marzenia?

Jeśli zaś chodzi o to, (jak w tytule) że nie ma w regulaminie – do regulaminu należy dopisać akapit.

witold k

13 października 2013

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak

Komentarz jest tu: 1 : 0

portret użytkownika Piotr Korzeniowski
5

Komentarz jest tu:
1 : 0
DLA SOCJALISTÓW NIEPOBOŻNYCH !!!

http://trybunalscy.pl/node/6202#comment-3406

Po co referendum ?

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.