Skip to main content

Słowo przed Marszem dla Rotmistrza 2012

portret użytkownika witold k
marsz.jpg

Za kilka tygodni, w 111. rocznicę urodzin Witolda Pileckiego – 13 maja, po raz trzeci my Piotrkowianie będziemy maszerować w Marszu dla Rotmistrza. Marsz ten, jak to podajemy jest ostatnim elementem wydobywania, wskazywania współczesnym: ojca, męża przede wszystkim żołnierza II RP. Okres do 13 maja to czas wzmożonej aktywności, której celem jest przypomnienie jednym, a poinformowanie innych o ważnej postaci naszej historii. Prosimy w tym miejscu o informacje jakie środowiska i jakich działań podejmują się w czasie do jak i po 13 maja. Już wiemy, że przyjeżdża do nas prezes Fundacji Paradis Judaeorum p. Michał Tyrpa, z cyklem wykładów dla młodzieży i dorosłych.


Witold Pilecki dzięki zaangażowaniu wielu, w tej ogólnopolskiej Akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” medialnie jest rozpoznawalny. Każda polska rodzina o tradycji patriotycznej znajduje w Witoldzie i jego rodzinie swoje miejsce – cząstkę własnej pracy i postawy. To ta wartość, odnajdywania własnych korzeni jest motorem aktywności obywatelskiej.

Przed takimi jak Pilecki, głowa skłania się, oddaje szacunek. Jak powiedziałem mamy z czego korzystać i to robimy.

Aby w żadnym calu nie umniejszyć wartości, jaką podaje mam „Witold”, „Druh”...; nazwiska konspiracyjne „Roman Jezierski”, „Tomasz Serafiński”, „Leon Bryjak”, „Jan Uznański”, „Witold Smoliński”; musimy dopilnować, aby Marsz był wspólną wartością i obowiązkiem organizacyjnym wszystkich – także służb tj. Policji, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego..... Media: prasa, radio, telewizję, internet, których niniejszym zapraszam do samodzielnego podjęcia działań wskazywanych przez prawo, jak i obywatelski obowiązek.

Propozycja pierwszego Spotkania Komitetu Organizacyjnego – otwartego do daty rozpoczęcia Marszu – jest taka, aby Marsz rozpocząć w Parku Stefana Kardynała Wyszyńskiego ul. Belzacka dalej: Kostromską i Słowackiego dotrzeć na... Rynek Trybunalski. To wezwanie dla służb i nie mamy wątpliwości, że dadzą sobie radę – w ten sposób włączą się w idee Marszu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do www.marsz.trybunalscy.pl także mailem marsz@trybunalscy.pl, tel 695 893 591.

Moderator Marszu dla Rotmistrza
Witold Kowalczyk

20 marca 2012

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak