Skip to main content
portret użytkownika Z sieci

W niedzielnym programie TVP 1 pt. „Na polską nutę, czyli biesiada nad biesiadami” wykonano m.in. piosenkę „Jarzębina czerwona”. Uprzejmie informuję, że tę „polską” pieśń biesiadną stworzyli Rosjanie. Jej oryginalny tytuł: „Oj, Riabina Kudriawaja...” muzykę napisał Jewgienij Rodygin a wykonanie oryginalne było dziełem Gosudarstwiennowo Uralskowo Ruskowo Narodnowo Chora. W sumie – nadzwyczaj „polska” pieśń biesiadna. Brawo organizatorzy!

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

2 października 2023

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak

Niestety to nie jest ignoranctwo

portret użytkownika witold k
5

Niestety to nie jest ignoranctwo. To jest plan. Przed Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu stoi Zomowski Skot niebieski z napisem. Wóz opancerzony Juty Wojskowej. To samo dzieje sie na wystawach okolicznościowych np. w Stegnie.

Mój drugi syn przez ca 2 lata permanentnie płakał nie wiedzieliśmy co i jak. Po latach okazało się, że to konsekwencja totalnego strachu jego mamy był u niej w brzuszku. Mowa o 14 grudnia bardzo wcześnie. Mama widziała, z okna na 10 piętrze dużo bojowych wozów, w tym czołgów jadących w kierunku FMG PIOMA. Tata był w pracy tata solidarnościowiec.

Statystycznie biorąc mali chłopcy wchodzący na tego typu wozy w tejże Stegnie zapamiętają fajną rzecz... To produkcja wyborców pana Tuska, moi mili parafinie. Tego pana, którego polskość przyprawia o mdłości jakoś tak zadeklarował no i opłacało się. Został królem Europy.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.