Skip to main content

Pan red. Terlikowski kłamie

portret użytkownika Z sieci
mamipulacja.jpg

Pan red. Tomasz Terlikowski uważający się za „dziennikarza katolickiego” stwierdził, że „każdy z nas zna kogoś, kto był skrzywdzony w każdej parafii, w każdej wspólnocie, w każdym zakonie, w każdym zakonie i zgromadzeniu, w każdym seminarium są krzywdzeni seksualnie”. W ciągu mego już dosyć długiego życia (w tym roku kończę 78 lat) mieszkałem na terenie kilku parafii i byłem zaprzyjaźniony z dwoma zgromadzeniami zakonnymi. I nie znam żadnego tam skrzywdzonego. Więc nie każdy. Znałem natomiast takiego kolegę, który był nachalnie molestowany przez nauczyciela WF w szkole podstawowej, p. Dyżewskiego (zapewne już nie żyje). Gdy rzecz została ujawniona, rodzice podnieśli awanturę. Pani kierowniczka SP zwolniła go, ale nie w trybie dyscyplinarnym. Nie skierowała sprawy do prokuratora. Nauczyciel „zniknął”, a za rok okazało się, że został zatrudniony jako trener Międzyszkolnego Klubu Sportowego! I co? I nic. Był to niewątpliwie skandal. I zapewne nie jedyny taki przypadek w Polsce. A jakoś nikt (także p. red. Terlikowski) się nie domaga, by minister oświaty (a może i szef ZNP) albo prokurator generalny, przeprosił naród za takie przestępstwa i za brak odpowiedniej reakcji.

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

6 kwietnia 2023

5
Ocena: 5 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak

Terlikowski

portret użytkownika witold k

Terlikowski

Na rzeczy jest to, że kler odleciał. Nigdzie nie ma aż takiej kilki jak przy proboszczu, dziekanie.... my parafianie ponosimy za to odpowiedzialność. Niestety ci którzy to pokazują są na banicji. Jeszcze nie czas na książkę kolejnego pożytecznego?

Poznańska debata

portret użytkownika Marek

Zaplanowane z Duszpasterstwem Akademickim w Poznaniu spotkanie, miało dziwne hasło przewodnie. Brzmiało, "Kościół : uciekać czy czy zostać? ". Mogło być autorstwa Terlikowskiego gdyż zawiadomiono,że miał być głównym gościem. Kuria poznańska nie wydała zgody na (z założenia) wrogą debatę.
Mieszkam w województwie poznańskim i w miarę możliwości sprawdzę czy Terlikowski troszczy się o swoją parafię. Mam odczucie, że obecnie jak Judasz zarabia pieniądze na jej niszczeniu. Jego komentarze można wyczytać w wielu internetowych tekstach.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.