Skip to main content

Podziękowali przedsiębiorcom za ich pracę

portret użytkownika witold k

Kolejny temat, którego nikt nie rozjaśni; tak w kontekście notatki bez przekazu jak i frustracji komentatorów.

Inicjatywa ze wszech miar potrzebna spóźniona o ca 30 lat. Jednak! Skąd te 30 jak to liczyć. Uff. Po pierwsze jak Matrioszka się połapał, że nic nie będzie z budowy pomników wdzięczności Armii Czerwonej, zamykanie Geremków i spółki tylko pogorszyło sytuację nie tylko PRL ale i CCCP to się dogadał chroniąc bezpiekę i zaplecze. Pierwsze prywatki w PT to parobki Gomukowszczyzny, kolejne Jaruzelskiego. PRON, WRON kapitaliści reszta hołoty w kolejkę po ocet.

Jak "Chamy" poczuły biznes to do Okrągłego Stołu dziadostwo pogonili. Tam ustalono, że pożyczka Millera i całe obszary PRL - np. produkcja faktur dla telekomunikacji dla "Chama" nowe plus handel dla "Żyda". Preferencje. "Cham" mógł rozkradać "Żyd" zwolnione podatkowe. Ale. Biznes mógł sie nie rozwinąć. Ziomki tubylce to znane z historii tęgie głowy wiec... każda inicjatywa spoza układu permanentna kontrola służb - aż do upadku.

Druga grupa kreska. Władza polityczna mówi nie zaglądamy do tyłu wprowadzamy kontrolę korupcji od dziś do przodu CBA. Co było. Ostentacyjne wyniesienie się poza władzę nie uznanie jej. Trwa to do dziś. Pożyteczni idioci z lekka inni. Tuskoamnia.

Tak powstała kolejna rzeczpospolita kolesi. Na taki stan rzeczy u naszego sąsiada aktor kabareciarz kilkudniowy prezydent mówi. Cytuję z głowy. Ukraina w przewidywanej perspektywie nie przystąpi do UE do jej form księgowania. Ukraińcy nie są stanie mentalnie tego podjąć. To czas kiedy współpraca Oligarchów i Komisarzy jeszcze się nie przebija - pod strzechy. Przykład! Za PEESL II nikt nikogo nie wsadził. Jeśli dołożyć ręczne zarządzanie: z Moskwy, Tel Awiwu, Berlina, Waszyngtonu zobaczymy pełny wymiar.

Do rzeczy

Pomieszanie z poplątaniem jakie wyłania się na niskim i średnim poziomie biznesu, dominuje tutaj kolejna zmanipulowania pułapka skutecznie wtoczona w głowy i powtarzana jak mantra. Polega ona na toksycznym przeciwstawianiu przedsiębiorcy i fiskusa. Obie strony wiedzą o co chodzi... Zjawisko, o którym mówił prezydent Ukrainy, co wskazałem kilka akapitów wyżej.

Dalej; to co na górze schodzi na dół. Przypomnę uwłaszczanie się bezpieki PRL, potem choćby sprawa przejmowania kamienic pożydowskich i podniesienie sprawy do poziomu zmowy międzypaństwowej. Jeśli do tego dołożyć formy ratowania, uwłaszczania obywatela podawane w otoczeniu partyjnej rywalizacji, socjałów - manny a nie w formie kapitalistycznej weksla; to mamy obraz wojny domowej.

Żeby utrzymać skolonizowane Państwo w pozycji służącego uruchamia się wewnętrzną samo destrukcję. Przeciwstawianiem obywatela, przedsiębiorcy, aparatu państwa przeciw sobie; taki rodzaj luksusu, czasu na dalszą penetrację. Z tym mamy do czynienia i tu uwaga.

Chciałbym w tym miejscu przypomnieć wewnętrzne różnice Zarządu Miasta do sprawy pojawiąjących się Minibusów. Postawy MZK i wreszcie stosunek pracowników, przedsiębiorców - biznesmenów na oleju opałowym. Państwo to wróg obywatela. Obywatel to wróg Państwa. Tak to mentalnie wygląda, tak to zorganizowano i wtłoczono za PRL a mamy co.... bękarta z "Magdalenki". Zjednoczona Prawica robi ale także z pozycji zarządcy motłochem. Brak odwagi, otwarcia, tak było u zagrania III RP i tak jest czas biegnie na naszą niekorzyść.

witold k

16 stycznia 2023

4.666665
Ocena: 4.7 (12 głosów)
Twoja ocena: Brak