Skip to main content

Dziki kraj, dzikie miasto?

portret użytkownika Z sieci

Cieszyłem się, że nasz łódzki minister wybrał Łódź na miejsce obrad OBWE na koniec swej kadencji jako Przewodniczącego tej organizacji. Już się nie cieszę. Tzw. „zabezpieczenie obrad” zorganizowano w taki sposób, żeby mieszkańcom naszego miasta tę imprezę maksymalnie obrzydzić. Z normalnego ruchu wyłączono całe śródmieście i kilkanaście okolicznych ulic. Sygnały policyjnych samochodów słychać było niemal nieustannie. I bez uszanowania ciszy nocnej – bo także o godz. 1.00 i od 5.00 rano. Mam jakieś doświadczenie w kontaktach międzynarodowych. Bywałem na konferencjach ONZ w Nowym Jorku oraz na obradach Komitetu Regionów Unii Europejskiej w Brukseli. I w paru innych miejscach świata – też. Nigdzie nie urządzano takich „cyrków”, mimo, że standardy bezpieczeństwa były b. wysokie - np. w N. Jorku w niecały rok po zamachu na World Trade Center. Taka pogarda dla komfortu mieszkańców podobno zdarzała się tylko w krajach i miastach, które „biali panowie” uważali za „dzikie”.

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

2 grudnia 2022

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak

To jest szerszy temat

portret użytkownika witold k
5

owszem bon mot Autora " „biali panowie” uważali za „dzikie”" leży u genezy. To praktyka na terenach skolonizowanych. Robią to obcy roszczący sobie prawa także i lokalne marionetki. W szczególności manifestacja służb. Kiedyś na progu III RP rozpłakałem się jak dziecko widząc ZOMO III RP... To szykowanie mięsa armatniego pod potencjalne rozgrywki politycznych koterii.

Proszę się rozejrzeć nad np. prowadzeniem kibiców przez policje; więcej aut i ludzi w mundurach niż kibiców. Totalna blokada dróg i stacji kolejowych. To Jaruzelski uruchomił Juntą Wojskową i dalej trwa.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.