Skip to main content

Powszechny Uniwersytet Nauczania Chrześcijańsko-Społecznego (PUNCS)

portret użytkownika witold k
PUNC.JPG

Homo Sapiens potrzebuje; (w szczególności ten, który ma nadzieję na zbawienie) wewnętrznej ciągłości – powiązania ze spuścizną. Jest mu to potrzebne do zachowania równowagi. Wtrącę kilka zdań o Instytucie Schumana, o polskim oryginalnym projekcie dobijającym się o należną pozycję w grupach politycznych Europy. Mowa, jak nazywamy o „Myśli Roberta Schumana”- o tej właśnie spuściźnie. Ciągłości, bez której nie ma określonej przyszłości – jest bieżąca rywalizacja; błądzenie, asekuracja... Bezwzględnie wykorzystywana przez globalistów ideologicznych – masonerię.

Tak właśnie jest w III RP w szczególności widać to teraz po tym jak jeden z założycieli III RP raczej donoszący obrazowo mówiąc gorzałkę w „Magdalence” obudził się i chciałaby cofnąć czas.

Pozwalam sobie wyprowadzić linię pochodzenia projektu „Instytut Myśli Szumna”, który w przeciwieństwie do innych form nawiązywania do dorobku współzałożyciela Europejskiej Wspólnoty nie asekuruje, nie dostosowuje się do pieniędzy z góry – mówi wprost o chrześcijańskich korzeniach Europy.

Wiele napisem o tym jak Kościół widząc zapełnienie korytarzy, salek przykościelnych ludźmi, którzy schowali się w Kościele przed Juntą Wojskową podał DLP. Kościół był świadomy tego, co zaraz powie kolega części schowanych w Kościele; rzecznik prasowy Junty Wojskowej p. Jerzy Urban. Mówił, bowiem, że Kościół popełnia wieki błąd dając schronienie ludziom, którzy z Kociołem nie mają nic wspólnego. Dziś wiemy, że był podenerwowany tym, że koledzy uciekli spod ręki ich marionetki generała Jaruzelskiego. Szybko; w 1985, na nowo się układali z… Jaruzelskim – mowa o opozycji demokratycznej. Wiemy też, że DLP (Duszpasterstwo Ludzi Pracy) następnie Instytut Teologiczny przyniosły zamierzone owoce. Wiemy, że zostały zhandlowane (obrazowo) Krajową Listą Wyborczą w 2 tygodnie po wyborach czerwcowych 1989. Wiemy, że wiele złego - zmarnowanego poczynili autentyczni wolontariusze DPL wchodząc dla pozycji w administracji np. samorządowej; pod dyktando wcześniejszych naiwności ZBoWiD. Znam miejsca, w których tak jest do dziś.

Przez te lata, w tym lata, realizacji w praktyce koncepcji generała Kiszczaka, realizowanej w codziennej praktyce przez PC/PIS (umniejszania okiełzania tzw. ekstremy solidarnościowej) dosięgnęliśmy dna.

Powszechny Uniwersytet Nauczania Chrześcijańsko-Społecznego (PUNC) widzę, jako kolejną chciałbym - współistniejącą z projektem Radio Maryja (wszystkimi pomniejszymi - polska realność wolność) - formą przywracania polskiego żywiołu do życia w polityce matce mądrości.

Przypomnę. Znaczna cześć dzisiejszej UE patrzyła z nadzieją na Demoludy. Na zachowanie w demoludach: rodziny, tolerancję, wiarę... czytaj powszechność kultury Zachodu - Europy. Wczorajsze przymknięcie tejże przez obecną władzę wtedy w komitecie Obywatelskim przy Lechu Wałęsie i poniewierania katolickich liderów przez PC i PiS obciąża nas wszystkich w tym Zachód.

Znów obrazowo: wspomaganie lewej nogi. Dziś wiemy że Lech Wałęsa mówił o kierownikach prowadzących TW Bolka. Konsekwencje jednak dużo większe i groźniejsze. To przestrzeń dla lewactwa... To posłużenie się lewactwem tych europejskich hegemonów, którzy znają historię i miejsce w niej Rzeczypospolitej.

Uwaga! Nidy PZPR - PRL. SLD - III RP nie posłużyły się ułomnością płciową człowieka w walce politycznej. Cham podjął próbę wygrania biznesowego z Żydem. Byli na siebie skazani (twórcy PRL) wiec nami się posłużyli... . Tutaj mamy znaczny procent spersonalizowanej niechęci do pana Kaczyńskiego. Powinien przed śmiercią ustąpić przeprosić inaczej polityczną zdradę zaciągniemy w przyszłość.

witold k

8 lutego 2021

5
Ocena: 5 (6 głosów)
Twoja ocena: Brak