Skip to main content
portret użytkownika witold k
hhhh.jpg

Wcześniej Lesko: o początkach naszej państwowości, teraz Szewc: o energii ratującej upadającą I Rzeczpospolitą.

Dane mi było, dziś 1 lutego 2020, uczestniczyć w promocji książki naszego Autora radomszczanina p. Mariana Grotowskiego. Niniejszym dziękuję po pierwsze Autorowi po kolejne całej scenerii w jakiej mogliśmy uczestniczyć a którą spiął występ artystyczny - przenieśli nas z czasu Bożego Narodzenia do karnawału i pokazali nam co mamy czynić...

Dokładanie tak jak Autor w swych powieściach, które stają się nieodzownym elementem utrwalania w nas naszej spuścizny i jednocześnie dobrej perspektywy, która sama przed nami się rysuje. Pokazuje nam, jak to jest w tym przypadku szewca - pułkownika powstania kościuszkowskiego, uczestnika spisków powstańczych -należał do Rady Miasta Warszawy od roku 1791, pamiętnikarza, który był wstanie poruszyć ówczesnych - załamanych sytuacją w kraju.

Zapraszam uczestników spotkania do dalszego rozwijania tej na naprędce napisanej notatki. Mile widzimy zdjęcia z uroczystego spotkania, które wskazało nam, na przykładzie prostego ówczesnego obywatela, jak powinniśmy dziś powstępować jak służyć sprawie najwaleczniejszej.

Kiedyś skutecznie zasugerowałem sprowadzenie z Radomska wystawy „Twarze piotrkowskiej bezpieki” może i tym razem sprowadzimy do PT pana Mariana Grotowskiego? Warto – zapewniam. To szczególnie potrzebne piśmiennictwo.

witold k

1 lutego 2020

5
Ocena: 5 (7 głosów)
Twoja ocena: Brak

Promocja Szewca

portret użytkownika Marian Grotowski

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.