Skip to main content

Macie Państwo wolną chwilę…

portret użytkownika Seneka

Racja stanu

Szanowni Państwo!
Przyszło nam żyć w szczególnym czasie, czasie wielkich rocznic; począwszy od 100. rocznicy odrodzenia Polski, wspaniałego zwycięstwa nad bolszewicką nawałą w Cudzie nad Wisłą, świętować bohaterstwo powstań śląskich, które zaowocowało przyłączeniem prastarych ziem do Macierzy a teraz już my, świętując decyzję połączenia się z Unią Europejską i opowiedzeniem się za NATO jako wiarygodnej siły stojącej na straży niepodległości państw członkowskich.

Stoimy też przed decyzją wyboru rycerstwa, które wyślemy do europejskich struktur zarządzania tym niezwykłym pomysłem Ojców Założycieli by przywrócili ich ideę politycznej i gospodarczej spójności Europy i osadzili na tych samych fundamentach, chrześcijańskich fundamentach bo tylko one gwarantują przetrwanie najgroźniejszych turbulencji.

Do młodego pokolenie apeluję... Dodajcie pierwiastek świeżości, dynamizmu ...altruizmu co pochyla się nad Człowiekiem w myśl dobrej, starej sentencji... Vox populi, Vox Dei. i nie bójcie się oskarżeń o populizm. Ci dzisiejsi złotouści krytycy "empatii" jeszcze wczoraj przecież głosili, że każdemu według jego potrzeb... Ale korupcja zżarła konfitury i teraz rozdzielają tylko... strach. "Będziecie siedzieć!"

Idźcie gremialnie do wyborów! To najlepsze antidotum na strachy.

---
Tekst archiwalny o W. Korfantym, jednym z przywódców Powstań Śląskich
strona 1, strona 2
---

S e n e k a

AD 23.05.2019

3.666665
Ocena: 3.7 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak

TO ZA MAŁO!!!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Nie lepiej wskazać na kogo mamy głosować,
tak jak to robi Witold od niespełna 150 lat!!!

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.