Skip to main content
portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Skąd energia starczająca na trzy dekady? Wracam do wielokrotnie wskazywanych okoliczności, ponieważ jest taka kampanijna konieczność. Przy totalnym, zupełnym ekonomicznym analfabetyzmie byłych Komandosów, młodych polskich Żydów wynajętych do rozpracowania Gomułki, później Gierka. Przy kolaboracji z nowym elementem rzekomo antykomunistycznym (Geremek i spółka - formalnie byli antykomunistyczni) późniejszego PC wytworzyła się płaszczyzna do ogrania starego europejskiego żywiołu. I to zrobili. Przypomnę, że we wrześniu 1939 roku zaatakowali nas wszyscy nasi sąsiedzi. Naiwność Hitlera nas uratowała.

Przypomnę radość z Magdalenki (3 Maja 1989) tablica Konstytucji u Ojców Bernardynów. W trakcie patriotycznej fety z Konstytucji i nowych nadziei 1989 r. do mikrofonu podchodzi kol. Sabasiński ze słowem o narodowej zdradzie, jaka jest podejmowania ponad naszymi głowami. Zebrani wyrazili kosmiczne oburzenie, a ojciec Bernardyn wyrwał mikrofon Januszowi i przeprosił zebranych. Ja, to już 1998 rok Ulotka 1998, po przestaniu w narożniku II kadencji zupełnie zdegustowany samowolą w RM rywalizacją poza jakąkolwiek merytorycznością kandyduję po raz trzeci (nabyte kompetencje, których nie wolno było mi samowolnie oddać – odejść z Samorządu) z ulotką pożegnalną, której zresztą nie rozprowadziłem. Nie jestem w stanie handlować żywym towarem. O kolegach z I kadencji, którzy zostali w RM, tym razem pisał nie będę. To ważna cześć naszej historii.

Do meritum.

„Chamy i Żydy” po latach rozłąki ułożyli się; za swego pożytecznego wzięli głównego ich przeciwnika Jaruzelskiego. Wybranie na I sekretarza Gierka to był początek drogi ku... W 1972 roku Gierek przekroczył gwarancje spłaty długów jakie układał swoimi podpisami na PRL. Jaruzelski pomnikami wdzięczność Armii Czerwonej ca 800 szt. dobija ekonomicznie upadający PRL. Komandosi w tym czasie realizują „Latający Uniwersytet”, potem KOR i Solidarność. Junta Wojskowa to utrącenie ruchu, który szybko wyszedł spod kontroli Geremków i Kiszczaków. Jeszcze w styczniu 1982 np.”Pioma” ominęła sankcje na Juntę Wojskową, jakie założyły USA. Pisałem o tym kilka razy. Żeby Zachód mógł wyjść z twarzą za ogranie Sankcji, ułożyli się z Jaruzelskim w obiecankę. Obiecanka to komunikat o podjęciu rozmów na temat Trybunału Konstytucyjnego. To czas, kiedy Balcerowicz i spółka są gotowi do przejęcia władzy – wyszkoleni na Zachodzie przez głównych dowodzących akcją.

Co było dalej? Bezpieka dostała monopol na gospodarkę posowiecką. Koledzy Geremków dostęp monopolistyczny np. do handlu. Maniutki, lokalne maniutki, to od Mariana Błaszczyńskiego - resztę ogarnęli. Goście od 20 i więcej lat siedzą na dietach, a nie są w stanie wylegitymować się jakąkolwiek aktywnością wynikającą z pobieranych żołdów. Można sobie wyobrazić bardziej naiwną kolonię?

witold k

6 października 2018

5
Ocena: 5 (4 głosów)
Twoja ocena: Brak