Skip to main content

Piotrkowianie, warszawiacy, kaliszanie, szczecinianie…

portret użytkownika witold k
pacholik1.jpg

Piotrkowianie, warszawiacy, kaliszanie, szczecinianie, radomianie i gdzie jeszcze zakonne posłuszeństwo skierowało śp. Ojca Stanisława Pacholika – mamy obowiązek.
Mamy obowiązek mocno ułożyć postać i jej Dzieła w Korzybiu. Potencjał, moc jaką zobaczyliśmy u O.O. Jezuitów w czasie mszy Świętej pogrzebowej, rozgardiasz na skrzyżowaniu i moc uroczystego pochowania prochów Ojca uprawniają do nadziei.
Wiemy o niesamowitej mocy w pracy z dziećmi i młodzieżą Ojca Stanisława. Nie wiemy, że Korzybie w przeciwieństwie do Pacholików nie jest tak umocowane w naszej polskiej historii.
Czego potrzebujemy i co, jak rozumiem, już robimy.

 • Stałej, nieprzerwanej modlitwy za Ojca jego Dzieła
 • Dobrze napisanej szczegółowej biografii – historii tych naszych rodaków, którzy po 1945 zostali wysiedleni z domostw i przesiedleni do Korzybia
 • W oddzielnej biografii rodzinę Pacholików i ich Syna Stanisława
 • ….
  Oddaję do dyspozycji grupę tematyczną (potrzebna rejestracja i uprawnienia), która może posłużyć jako skrzynka kontaktowa jak i do merytorycznej pracy na co dzień bez umniejszenia w jakakolwiek sposób istniejących płaszczyzn pracy; mowa o stronach internetowych założonych pod potrzeby działalności duszpasterskie Ojca Stanisława np. www.jedziemytuitam.pl

  witold k

  9 września 2018

  Msze Święte od uczestników pogrzebu

  Quote:

  Msze św. w intencji śp. o. Stanisława Pacholika SJ w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej będą odprawione: 19.09 o g. 17; 22.09 o g. 8; 25.09 o g. 17; 28.09 o g. 8; 5.10 o g. 17; 10.10 o g. 8; 17.10 o g. 8; 22.10 o g. 8; 13.11 o g. 8. Po nowym roku planujemy odprawić Mszę św. gregoriańską, o której powiadomimy w terminie późniejszym.

  Galeria

 • 5
  Ocena: 5 (6 głosów)
  Twoja ocena: Brak