Skip to main content

Czas na Zmianę w Piotrkowie Trybunalskim 2018?

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Kolejne samorządowe wybory do VIII kadencji Rady Miejskiej i V Prezydenta - już za chwilę. Za chwilę (6 miesięcy) jak idzie o czas na zmianę mentalności wyborcy i konieczną do wykonania pracę sztabów wyborczych w PT.

Zaniedbania są tak duże i tak długo trwające, że ugruntowały się w codziennym obrządku jako te dominujące, których nie ma co zmieniać, ponieważ są nie do zmiany w krótkim czasie. Wymagają ustrojowych czy też rewolucyjnych posunięć. W takiej sytuacji należy kolejny raz powtórzyć medialny skok (krótka ostra kampania wyborcza) na mandaty z wyborów proporcjonalnych przy niskiej frekwencji wyborczej.

Taka oto mentalność i praktyka dominują w III RP ku zadowoleniu; jak nazywam, wyrodnych dzieci III RP. Przy takim bowiem podejściu do polityki zawsze zwycięsko wychodzi ułożona w administracji (aparacie związanego poprzez „kasę zapomogowo pożyczkową”) koteria.

O PROM I i PROM II (patriotyczny ruch ocalenia maniutkomanii) i (patriotyczny ruch obalenia maniutkomanii) piszę od ca 25 lat, zatem nie ma potrzeby zjawiska tutaj wskazywać. Biorę część winy za powstanie lokalnej koterii okupującej Samorząd. Wielu osobników pożerających od lat żołdy (tak ci przydatni jak i nie przydatni – nazwisk na razie oszczędzę) to moi polityczni uczniowie. Samorządu, polityki, nie odpuściłem, służę im z pozycji obecnej. Nie uważam, że z mandatem mógłbym więcej osiągnąć. To po pierwsze, po kolejne uważam, że kadencyjność w Samorządzie to podstawa.

Zmiany w przekazie, w przykładzie, bez względu na ich ewentualny skutek należy dokonywać. Zobowiązuje do tego: godność, szacunek i obywatelski obowiązek. Potrzebują tego także dziesiątki wraz z rodzinami setki Piotrkowian uwiązanych w toksycznym związku z pierwszym PROM-em. Drugi PROM potrzebuje ich po to, aby zorientował się w swej ofsajdowej pułapce.

To, co mogę zrobić, maksymalnie robię, zakładając po kilku próbach skutecznie interaktywny portal trybunaslcy.pl, gdzie wraz z zespołem autorów pełnimy ważną funkcję, a nasze możliwości wpływu zależą od tych, którzy są przy nas zamiast z nami.

witold k

9 maja 2018

5
Ocena: 5 (15 głosów)
Twoja ocena: Brak