Skip to main content

Ruszyły rozbiórki pomników wdzięczności

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Ruszyła kolejna fala finansowego dobijania III RP na wzór PRL. Chichot przez łzy. Przypomnę na przykładzie Piotrkowa Trybunalskiego - wiele razy już przeze mnie wskazywanego.

Mamy dwa pomniki symbole kolaboracji polsko-polskiej. ZBOWiD – Związek Bojowników o Wolność i Demokrację postawił pomnik sowieckiego żołnierza przerobiony na polskiego Chojniaka – akt założycielski pierwszej kolaboracji przeniesionej do dnia dzisiejszego - PROM. To czas betonowania PRL po wszechczasy.

Pomnik Komara. Wraz z rozwiązaniem przez Gomułkę KKK - Klubu Krzywego Koła, ekspansją Komandosów - zagrażającą fundamentom PRL, ówcześni kolejni włodarze PRL - na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych nakazali zbudować ca 800 pomników wdzięczności Armii Czerwonej i Związkowi Radzieckiemu. Po raz drugi; z pominięciem jakichkolwiek szans finansowych budowali obiekty, przy okazji których jedni szli do władzy, a drudzy z materiałów budowlanych wykradanych - własne obiekty budowali. Ci drudzy zasilali szeregi konfidencji – haki.

Trzeci raz, tym razem rozbierają, pierwsze jak i drugie pomniki. W Piotrkowie Trybunalskim należałem do tych, którzy uważali, że „Żaglówki” powinniśmy rozebrać. Dziś także uważam, że „Żaglówki” należy rozebrać – obiekt nie da się przenieść. Pomnik „Chojniaka” przenieść jako pamiątkę polskiej kolaboracji bez narodowego, państwowego sensu. Kolaboracji dla michy. Tylko, że... Rozbiórki, przeniesienia, powinny być współfinansowane także z kieszeni obywateli, biznesów, które na terenach opuszczonych powstać by miały.

Stawianie wspominanych pomników było elementem zasiedzenia okupanta poprzez towarzyskie struktury z tubylcem. Jasne, że państwo nie pytało o zgodę a ją narzucało posługując się pożytecznymi idiotami. Obecnie mamy formy odzyskiwania pozycji i do tego koniecznie trzeba zaprosić suwerena – podatnika.

Nie wspomnę o edukacji - o kroku w kierunku odkomuszania głów. Ważne by było podanie procenta kosztów uzyskiwanych w poszczególnych regionach Polski - z dobrowolnych wpłat obywateli.

witold k

19 listopada 2017

4.5
Ocena: 4.5 (8 głosów)
Twoja ocena: Brak