Skip to main content

Dlaczego prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego…?

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Dlaczego prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego nie podejmuje inicjatywy przeniesienia pomnika Krzysztofa Chojniaka do parku PRL?

Pomnik upamiętniający piotrkowską kolaborację dla niepoznaki nazwaną ZBoWiD-em należy zachować. Jest to namacalny dowód na lokalną kolaborację pełną frazesów, a w istocie realizowaniem wygodnego życia grupy niezbyt rozgarniętej. Już zjawisko wskazywałem: pewien ciąg układania się ponad głowami podatników: ZBoWiD – PRON – PROM.

Więcej. Piotrkowskiego dziadostwa (ZBoWiD – PRON – PROM) nie przewidział ustawodawca szykujący się do usuwania obiektów promujących totalitaryzm. Nasi byli przewidujący i przekuli ruską furażerkę na polską czapkę. Chętnie poznam nazwiska, którym Maniutkomania zawdzięcza żołdy, a Piotrkowianie wyłączyli się z aktywności, czym utrwalają koterie na nich żerujące.

Sytuacja z pomnikiem jest wyjątkowa. On musi zostać w, jak nazywam, parku PRL. Musi ponieważ upamiętnia piotrkowskie formy istnienia w układzie PRL, a obecnie upodmiotawia obecną ekipę samorządową, której dziedzictwo jest zakorzenione właśnie w PRL-u.

Zniszczenie pomnika jest formą unicestwienia PROM. PROM (patriotyczny ruch ocalenia maniutkomanii) tak daleko ubezwłasnowolnił piotrkowski potencjał, zbudował niewyobrażalną w PRL koterię, że musi pozostać jako materialny symbol piotrkowskiego homo sovieticus.

Jeśli z inicjatywą przeniesienia pomnika wystąpi p. Krzysztof Chojniak, wyprzedzi konieczny ruch i upamiętni swoją pozycję z nadzieją na jej odbrązowienie. Przywróci naiwne ideały, z których choć nic nie wyszło, to mogą stanowić element drogi do wolności.

Zawsze jest czas na naprawę i zadośćuczynienie.

witold k

24 sierpnia 2017

4.42857
Ocena: 4.4 (7 głosów)
Twoja ocena: Brak