Skip to main content

Pożegnanie Śp. Józefa Rawicz - Korzeniowskiego

Śp. Józef Rawicz – Korzeniowski odszedł do domu Pana 17 lipca 2017 roku.
Pogrzeb odbędzie się dziś (21.07.2017 roku) o godz 14.30 z Kaplicy Cmentarnej w Piotrkowie Tryb.
Śp. Józef Korzeniowski urodził się 2 maja 1927 roku w Krzyżanowie k/Piotrkowa Trybunalskiego i tu przeżył swoje dzieciństwo. Dom rodzinny, w którym się wychował miał decydujący wpływ na całe jego życie.

Rodzice, nauczyciele i wielcy społecznicy ukształtowali jego charakter, dzięki czemu w okresie powojennym niósł pomoc tym, którzy znajdowali się w trudnej sytuacji materialnej z powodu przekonań politycznych. Po ukończeniu studiów chemicznych na Uniwersytecie Łódzkim i przetwórstwa rolnego w Wyższej Szkole Rolniczej w Łodzi objął stanowisko Zastępcy Dyrektora Do Spraw Technicznych w Zakładach Przemysłu Rolnego w Niechcicach, gdzie dzięki niemu pracę znajdowali m.in. byli żołnierze podziemia antykomunistycznego. Sam również związany był z tym środowiskiem ze względu na wcześniejszą działalność w Armii Krajowej jako łącznik w oddziale „Burzy”-Karlińskiego. W niechcickim kombinacie pracował aż do osiągnięcia wieku emerytalnego.
Życie nie szczędziło mu trosk i zmartwień, żenił się trzykrotnie i trzy razy owdowiał. Z pierwszą Żoną Zofią z Górnych miał dwoje dzieci: Krystynę Magdalenę i Piotra,
z drugą Julittą z Górnych córkę Zofię. Trzecia Żona nazywała się Stefania z domu Uniszewska.
Był człowiekiem szczerze oddanym najbliższym, zwłaszcza Dzieciom, które nawet już w wieku dorosłym, zawsze mogły liczyć na jego pomoc. Do końca życia pomagał Synowi Piotrowi w prowadzeniu apteki.

Niewątpliwie ciosem dla Niego była niedawna śmierć Córki Krystyny Magdaleny Rusin, z którą cały czas był bardzo blisko związany. Do końca swojego życia nie mógł się pogodzić z tą stratą.

Śp. Józef Rawicz – Korzeniowski, na wniosek Światowego Związku byłych Żołnierzy AK został w 1999 roku awansowany do stopnia porucznika i uzyskał prawo do zaszczytnego tytułu Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny.

Śp. Józef Rawicz – Korzeniowski żegna: Syna Piotra z Żoną Izabelą z domu Rudzką, Córkę Zofię Korzeniowską i Margaritę Dobrowolską z domu Śliwińską, Wnuczkę Martę Korzeniowską z Piotrem Wasilem i Prawnuczkami Amelią i Helenką , Wnuków Tomasza Korzeniowskiego i Konrada Rusina z Anną Grudzień, Zięcia Arkadiusza Rusina, Siostrzenicę Hannę Struś z domu Białas z Mężem Zbigniewem, Siostrzeńcem Łukaszem Sturgulewskim i Rodziną, Teściów z Rodzinami, Bliższą i Dalszą Rodzinę, Sąsiadów, Przyjaciół i Znajomych oraz Uczestników Pogrzebu.
W intencji Śp. Józefa Rawicz -Korzeniowskiego odprawione będą Msze Św. :
od Rodziny Korzeniowskich w Kościele Opieki Świętego Józefa, Świętej Marii Magdaleny i Aniołów Stróżów w Milejowie 22.07.2017r o godz. 18.00.
od Uczestników Pogrzebu dn. 11.08.2017r o godz.6.30 oraz
od Syna Piotra 23.08.2017r,o godz.6.30 w Kościele Królowej Pokoju;
od Przyjaciół Piotra w Kościele Św. Jakuba (Fara) 26.08.2017 r o godz. 19.00.(Msza Św. sprawowana w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego).

Cześć Jego pamięci!

Paweł Sztąberek

Powiązane: http://trybunalscy.pl/node/7998

5
Ocena: 5 (6 głosów)
Twoja ocena: Brak

Odszedł do Pana ważny świadek naszej tożsamości

portret użytkownika Admin
5

To tej bardzo smutnej wiadomości o śmierci Taty naszego redakcyjnego kolegi.

Chcieliśmy złożyć kondolencje koledze z redakcji Piotrowi i jego rodzinie; wyrazić nasz głęboki żal z powodu śmierci Taty. Otoczyć modlitwą duszę zmarłego i rodzinę przytulić w duchu nadziei.

Redakcja portalu tyrbunalscy.pl

Niedane mi było

portret użytkownika witold k

Niedane mi było współpracować z panem Józefem z Piotrem i owszem. Taka refleksja jak jej nie zrobisz to i tak do Ciebie przyjdzie - potem. Mowa o korzeniach o pochodzeniu. Jaki Ojciec taki Syn.
Przyjmę Pana Jezusa za Was którzyście tu zostali i za Waszego przodka, który Was ukształtował i zastawił obowiązek.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.