Skip to main content

Księstwo warszawskie

portret użytkownika witold k

Opozycja antypisowska wpada w coraz większą głupotę (czytaj: frustrację). To jest niebezpieczne, ponieważ staje się łatwym łupem dla głównych graczy np. pomiędzy lewicą i prawicą masonerii.

Opozycja dziś, w sprawie poszerzenia granic miasta Warszawy, powinna raczej udawać, że sprawy nie widzi - przełknąć, ewidentną próbę wyeliminowania ich z wpływu na samorząd warszawski. Jest w tym pomyśle dużo ważniejszy cel. Ten cel to umniejszenie wpływu międzynarodowych korporacji na stolicę Polski.

Bardzo mi było przykro, gdy w kinie na filmie o Powstaniu Warszawskim na koniec filmu pokazana jest współczesna panorama Warszawy, w której dominują wieżowce. Ta panorama kończąca film to coś na wzór TW Bolka. Kpina z nas warszawiaków Polaków.

Polacy w swojej stolicy nie byli wstanie postawić ani jednego wieżowca. Jesteśmy za biedni. To chichot historii. Okazało się, że Powstańcy na próżno walczyli? To tylko symbolika, ale boli. Rozszerzenie metropolii o tereny nie aż tak zdominowane przez międzynarodowe korporacje i interesy, zachowałyby większe szanse na nieprzekupienie przez strategiczne inicjatywy hegemonów. Co innego wpuszczanie interesów przez suwerena, co innego - parobka. Państwo polskie potrzebuje silnego, kadencyjnie wymienianego, warszawskiego Samorządu.

witold k

3 lutego 2017

3.8
Ocena: 3.8 (10 głosów)
Twoja ocena: Brak