Skip to main content

Oblicze Jezusa - "Zniszczoną twarz"

Na Piotrkowskim misterium w stacji VI rozważaliśmy "Zniszczoną twarz"
Twarz jest zwierciadłem ducha. Im piękniejszy duch, tym szlachetniejsza twarz. Człowiek szlachetnego ducha nie potrzebuje maski - jemu wystarczy jedna twarz.
( czytaj dalej )

Ludzie złego ducha zawsze chodzą w masce i zmieniają ją zależnie od okoliczności. Ich twarz jest zbyt odrażająca, by mogli ją ukazać bez maski. Oni nienawidzą twarzy uczciwego człowieka. Przez zniszczenie jego twarzy chcą zniszczyć jego ducha.

Panie, to dlatego zniekształcono Twoją twarz. Weronika udowodniła, że Twoja twarz jest zawsze piękna, bo Twój duch jest nietchnięty przez zło.
Panie, spraw, byśmy byli ludźmi jednej twarzy.

Które oblicze Zbawiciela Ciebie otwiera na Prawdę objawioną, Kim dla Ciebie jest Jezus - prawdziwie zastanów się nad Jego nadprzyrodzoną obecnością w naszym życiu, którą nie tylko warto zauważyć, ale także uświadomić sobie, że to właśnie On z miłości do każdego z nas oddał Swoje życie na krzyżu.
Miłość Chrystusa doprowadziła Go na Golgotę i tam Jego otwarte serce roztacza zdroje Łask - odradzając nasze grzeszne życie i staje się kolejną szansą z której dzisiaj w 1050 rocznicę chrztu, a zarazem w roku Bożego Miłosierdzia warto skorzystać.

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak