Skip to main content
portret użytkownika witold k
500.jpg

Uwłaszczenie rodzin ma tyle wspólnego z ekonomią, ile z ekonomią miało uwłaszczenie biznesowej bezpieki i tzw. kapitału zagranicznego. Jest jednak elementem obiecującym. Elementem, który może pobudzić ekonomię życia.

Trochę z historii.

Przypomnę, że do tej pory mieliśmy do czynienia z sytuacją odwrotną za Gomułki i Gierka. Przypomnę. Towarzysza Wiesława podpuszczono w kierunku podwyżek cen żywności po to, aby go obalić - zemścić się za penetrację i likwidację Klubu Krzywego Koła. Edek. Edek wcześniej ułożony na lichwiarskiej pożyczce, chciał pomóc klasie pracującej. Swoich, jak wiemy, na różowe firanki i talony nawinął. Tak nawinął, że nim się spostrzegliśmy, Donalda wsadzili. Ten był najlepszy. Walnął wprost: Polska, polskość to jest niedorzeczność. Donald okazał się być największym BMW. Zaprosili go na żołd do samej Moskwy o... przepraszam, Brukseli.

Zjawisko niebywałej naiwności tzw. elit obserwuję od, mniej więcej, masowej budowy pomników wdzięczności Armii Czerwonej: ca 1975 roku. Można się w tym zorientować w mojej pisaninie - moim blogowaniu, zanim jeszcze internet i blogi powstały.

Mniej więcej połowa lat osiemdziesiątych XX w - kolejna po gomułkowskiej fala uwłaszczania się na taktycznie bankrutujących państwowych firmach i firmkach (extra zezwolenia dla swoich) - komunistyczna bezpieka zawczasu przyjmowała pozycję do służby w obcym terenie - TW Okrza do dziś na służbie.

W “Magdalence” zakończono rywalizację “Chamów” i “Żydów”, czytaj: dopuszczono byłych wrogów socjalizmu (podległości komunistycznej Rosji), którego Jaruzelski bronił jak niepodległości. Pomniki wdzięczności już stały, a dług PRL przekroczył barierę dźwięku. Ten wspólny interes dla zmylenia gawiedzi nazwali III RP.

W 1989 roku nastąpił atak tzw. kapitału zagranicznego. Traconą pozycję biznesowa bezpieka poprawiła dzięki “Nocnej Zmianie”. Trochę ZChN przegonił towarzystwo z PEFRON-u. Obecnie zwijają interesy Kulczyka. To tak w największym skrócie.

Bezlitosna grabież na wszystkich poziomach gospodarki, polityki, samorządu. Profesor Pańko zainteresował się FOZ-em. Gangrena zeszła pod strzechę. Przypomnę lokalną maniutkomanię. Urzędnicy samorządowi organizują np. wycieczkę rowerową, w trakcje której, główny urzędnik rozdaje nagrody uczestnikom w formie prywatnego obdarowywania. Nie wykłada jednak prywatnej kasy, a publiczną. Pominę milczeniem kupczenie takim czy innym socjalem, zawłaszczanie państwowych i samorządowych socjali pod nazwiska szefa urzędującej koterii. Zjawisko tak powszechne, jak omijanie płacenia podatków.

Jednym słowem: "przyjechali bandyci każdy pali, co schwyci."

Czy można wytłumaczyć masowe uwłaszczanie młodych rodzin? Trudno, ale można. Pod warunkiem wykonania podstawowych ruchów. Pole dla Ruchu Kukiz15 i Nowoczesnej - po odczadzeniu.

Jednak. To podatnik tak ten, który został obdarowany np. kwotą 500+, jak i ten, który za to zapłacił - jest tutaj darczyńcą. Darczyńcą teraz i później, wtedy, kiedy dziecko zabezpieczone finansowo odpłaci - w latach zawodowego zaangażowania - swoim talentem i pracowitością.

witold k

4 lutego 2016

3.666665
Ocena: 3.7 (12 głosów)
Twoja ocena: Brak